Ms. Dark Side

Ms. Dark Side
Yayın Tarihi: 14.03.2012 00:00:00

 İlkbahar / Yaz koleksiyonları akıllara kokteyl elbiselerini, canlı renkleri, uçuşan etekleri getiriyor olabilir fakat 2012 sezonu için Nicolas Ghesquiere`in arşivlerden getirdiği  şapka tasarımı sert bir rüzgar estirecek gibi görünüyor. Aslında bu şapka  tasarımı ilk önce 1967 yılında Cristobal Balenciaga’nın ellerinden bir duvak olarak çıktı.

Daha sonra Ghesquiere 2008 yılında bu ilginç tasarımı üzerinde hiç bir oynama yapmadan şapka gibi kullanarak Balenciaga defilesine taşıdı.  Geçen dört yılın ardından tasarımcı geçmişe son bir dönüş yaparak bu sefer  bu ikonik aksesuara kendi yorumuyla yeniden hayat verdi.

Balenciaga İlkbahar / Yaz 2012 defilesinde güneşlik olarak gördüğümüz şapkanın üzerine yapılan yorumlar da en az tasarımı kadar keskindi. Ya seversiniz ya nefret edersiniz arası yok. Pek çok kişi bu şapkayı “must have” parçalardan ilan edip hayranlıklarını dile getirirken kimiside 2012 İlkbahar / Yaz  sezonunun en gülünç aksesuarı ilan etti.

Balenciaga 2008

Peki ya sokaklar? Elbette Moda Haftalarına katılan pek çok isim bu ikonik şapkayı kullanmak konusunda hiç zaman kaybetmedi. Bu şapkayı kim kullanır peki ? Cevap çok basit, tabii ki de ilginç şapka koleksiyonuyla hafızalara yer eden Anna Dello Russo. Onun dışında, Fotoğrafçı – Blogger Hanelli Mustaparta’da aynı şapkayla Paris sokaklarında objektiflere takıldı.

Ghesquiere’in yeniden yorumladığı bu şapka için yapılan “ Darth Vader “ benzetmesi  ise esprili olduğu kadar yerinde bir gözlem gibi geliyor. Ne kadar eleştirilirse eleştirilsin bende bu tasarımı sevenlerle birlikte karanlık tarafa geçmiş bulunuyorum. Özellikle şapkanın içinde kullanılan renkli pullar benim çok hoşuma gitti. Siz ne dersiniz?

Hazır Darth Vader demişken :)

 
Yazarın Son Yazıları
-25th Hour Lingerie

-Bir Ağaç

-Sokak Modası Karlar Altında

-Floransa`da son gece - Gucci Müzesi

-Blues Festivali`nin Ardından

-Shourouk`un yeni isimleri

-Rodrigo Otazu`nun Yıldızlar Geçidi

-Kese Kağıdı artık bir Lüks


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-İnci Denizel - "Arzu Nesnesi" takıların tasarımcısı

-The Italian Job

-Les Benjamins

-Zamansız Tasarımlara Taze Kan : Ece Salıcı

-25th Hour Lingerie

-Milano`nun Maskülen Yanı

-Sokak Modası Karlar Altında

-Bir Ağaç


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X