Lanvin`in Afrikalı Bebekleri

Lanvin`in Afrikalı Bebekleri
Yayın Tarihi: 6.09.2011 00:00:00

 

Alber Elbaz’ın muhteşem Lanvin tasarımları bu kez Güney Afrikada’ki HIV virüsüne karşı yapılan yardım kampanyası için bez bebeklerle sahnede. Güney Afrika’nın Svaziland ( Svaziland Krallığı) bölgesindeki kadınların el işçiliğiyle hayat bulan bebekler Lanvin’in “ Lanvin Petite” adı altında çıkardığı çocuk koleksiyonu’nun kumaşlarından hazırlanan minyatür versiyonlar.

Güney Afrika’nın bu küçük krallığında her dört kadından biri bu korkunç virüsle yaşıyor ve bireysel gibi görünen bu durum aslında toplumsal açıdan büyük bir sorun. Bu yüzden hem manevi hem de maddi açıdan büyük bir desteğe ihtiyaç var. Bebeklerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı, “ Dessine L’Espoir”- “ Designing Hope” ( Umut Tasarlamak) adı altında Güney Afrika`da bu virüsle yaşayan kişilere ve ailelerine yardım eden Fransız sivil toplum örgütüne gidecek.

World Vision`un hazırladığı rapora göre tanesi 250 euro`ya satılan bebeklerin maliyeti Svaziland`ın ortalama yıllık gelirinin % 10`undan daha fazla.

 

 
Yazarın Son Yazıları
-25th Hour Lingerie

-Bir Ağaç

-Sokak Modası Karlar Altında

-Floransa`da son gece - Gucci Müzesi

-Blues Festivali`nin Ardından

-Shourouk`un yeni isimleri

-Rodrigo Otazu`nun Yıldızlar Geçidi

-Kese Kağıdı artık bir Lüks


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-İnci Denizel - "Arzu Nesnesi" takıların tasarımcısı

-The Italian Job

-Les Benjamins

-Zamansız Tasarımlara Taze Kan : Ece Salıcı

-25th Hour Lingerie

-Milano`nun Maskülen Yanı

-Sokak Modası Karlar Altında

-Bir Ağaç


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X