Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..

Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..
Yayın Tarihi: 26.07.2014 00:00:00
Normal.dotm 0 0 1 264 1509 sdfasdf 12 3 1853 12.0 0 false 18 pt 18 pt 0 0 false false false

Yılların etkilerini, aile ve arkadaşlarla çıktığınız tatillerde sereserpe güneşlendiğiniz zamanları yüzünüzde gizlemek konusunda zorluklar yaşamaya başladıysanız yaş almanın izlerini ilk kez görüyorsunuz demektir. İlk belirtiler karşısında artık eskisi gibi kadınlar paniğe kapılıp yanlış enjeksiyon kurbanı olmuyorlar.

Yılların etkilerini ilk kez dert etmeye başladığınız zamanlar sorun gözünüzde çözemeyeceğiniz sorun karmaşası gibi görünse de estetik dünyasında seçenekleriniz oldukça fazla. Genetik faktörler, yaşınız, yaşam şekliniz, cildinizin yaşlanma haritası ve cildinizin yaşı gibi pek çok şeyi hesaba katarak cildinizi yeniden gençleştirmek için ilk olarak enjeksiyon dünyasına adım atmanız gerekiyor. Kimi güzellik salonlarında cildin elastikiyetini arttırdığını iddia ederek lazer uygulaması yapılması cildinize hiç bir şekilde fayda sağlamayacaktır. Kadınların güzellik salonları konusunda dikkatli davrandıklarını diliyor ve estetik cerrahlara ve doktora danışmadan hiç bir işlem yaptırmamaları gerektiğini tekrar etmek istiyorum.

Botoks ve dolgu farklı şeylerdir

Enjeksiyonların dünyasını bilmeyenler bu ikisinin amaçlarını ve görevlerini şaşırıyorlar. Botoks ince çizgi, derin kırışlar, gülme çizgileri, gibi yaşlanmanın izlerini silmek için kasın dondurulmasıyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Botoks yani botullinium A Toksini adı verilen bu madde sayesinde kışırıklığın olduğu dondurularak derinin bir nevi ütülenmesi sağlanıyor.

Dolgular ise botokstan farklı olarak ilk yaşlılık belirtileri karşısında doğal dokunuşlar yakalamak için ya da yüzünde yaşlanamnın  etkilerinden biri olan çökmelerin doldurulması için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolguların kolajen ve elastikiyeti tetikleyerek cildin dolgunlaşmasını ve genç bir görünüm elde etmesini sağlıyor.

Sevgiyle kalınız,

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

twitter: @BurunSanati

facebook: guncelestetik 
Yazarın Son Yazıları
-Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Estetiği İçin Öneriler

-Kış aylarında estetik operasyonlar nelerdir

-Dudak Dolgusu Konusundaki Önyargılarınızı Bir Kenara Bırakın

-Koltukaltı botoksu ile yazı kucaklayın

-Göğüs Dikleştirme Operasyonunda Merak Ettikleriniz

-Botoks - dolgu ile yüzünüzdeki kırışıklıklara son!

-Kardashian burun estetiği merak edenlere...

-Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA ETKİLEYİCİ DUDAKLAR

-Burun estetiği ile düşük burun uçlarına veda edin!

-Şekil ve boyutlarıyla meme estetiği operasyonları

-Doğru Plastik Cerrahı Seçerken, Seçildiğinizi de Unutmayın..

-Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Estetiği İçin Öneriler

-Başarılı burun estetiği psikolojiyi nasıl etkiler?

-Kardashian burun estetiği merak edenlere...

-Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X