Dudak Dolgusu Konusundaki Önyargılarınızı Bir Kenara Bırakın

Dudak Dolgusu Konusundaki Önyargılarınızı Bir Kenara Bırakın
Yayın Tarihi: 20.08.2015 00:00:00

 

Dudaklar insanlık tarihinin başından beri en önem verilen bölgelerimizden biri olmuştur. Dolgun dudaklar her daim hem kadınların hem de erkeklerin favorisi olmuştur. Kadınların favori makyaj malzemelerinden biri olan ruj, ünlü tarihi kişiliklerden biri Kleopatra tarafından bulunmuştur. Yani o zamanlardan beri dudakları ön plana çıkarmak istenmektedir.

Bugün ise dudakları dolgun, belirgin ve kırmızı göstermek için rujlar ve çeşitli makyaj hileleri uygulanabiliyor. Çünkü estetik cerrahi, dudaklarını daha belirgin bir şekilde ön plana çıkarmak isteyen herkes için oldukça etkili bir çözüm üretti: Dudak dolgusu.

Estetik cerrahideki büyük ya da küçük her operasyon hakkında kişilerin kafasında bir ön yargı bulunur. Dudak dolgusu da oldukça kolay bir girişim olmasına rağmen bu konudaki ön yargılar birçok kişinin bu estetik operasyonu daha bilgi almadan es geçmesine neden oluyor. Peki bu konudaki ön yargılar neler?

Dudak dolgusunun sadece kadınlar tarafından yaptırılabileceği muhtemelen bu konudaki en büyük ön yargılardan biridir. Dudak dolgunluğu sadece kadınlar tarafından arzulanan bir şey değildir, dolayısıyla bu operasyon hem kadınlara hem erkeklere hitap etmekte ve kadınlar arasında daha popüler olsa da erkeklerin de bu konuda hiç de geri planda kalmadığını belirtmek gerek.

Birçok kişi dudak dolgusunun dudak şeklini değiştiremeyeceğini düşünüyor. Bu nedenle dudaklarının şeklinden memnun olmayan kişiler dudak dolgusunu kendileri için bir çözüm olarak göremiyor. Ancak usta ellerde yapılan bir dudak dolgusu dudaklarda memnun olunmayan deformasyonları, şekil bozuklukları düzeltebilir.

Dudak dolgusu hakkındaki ön yargılardan bir diğeri de dolgunun sadece üst dudağa yapıldığı. Birçok kişinin üst dudağı alt dudağına göre daha ince olur, bu nedenle genelde üst dudakta dolgu işlemine ihtiyaç duyulur. Ancak bu üst dudağın iyice şişirilip, alt dudağı bölgede bırakması anlamına gelmemektedir. Alt dudak ve üst dudak arasındaki oran korunarak, hangi dudak dolguya ihtiyaç duyuyorsa o dudağa dolgu işlemi yapılır ve oranın korunması için diğer dudağa da yeterli miktarda dolgu yapılarak tek taraflı değil, çift taraflı bir işlem gerçekleştirilir.

Sevgiyle kalınız

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

instagram takip: guncelozturk

facebook: guncelestetik
Yazarın Son Yazıları
-Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Estetiği İçin Öneriler

-Kış aylarında estetik operasyonlar nelerdir

-Dudak Dolgusu Konusundaki Önyargılarınızı Bir Kenara Bırakın

-Koltukaltı botoksu ile yazı kucaklayın

-Göğüs Dikleştirme Operasyonunda Merak Ettikleriniz

-Botoks - dolgu ile yüzünüzdeki kırışıklıklara son!

-Kardashian burun estetiği merak edenlere...

-Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA ETKİLEYİCİ DUDAKLAR

-Burun estetiği ile düşük burun uçlarına veda edin!

-Şekil ve boyutlarıyla meme estetiği operasyonları

-Doğru Plastik Cerrahı Seçerken, Seçildiğinizi de Unutmayın..

-Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Estetiği İçin Öneriler

-Başarılı burun estetiği psikolojiyi nasıl etkiler?

-Kardashian burun estetiği merak edenlere...

-Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X