Başarılı burun estetiği psikolojiyi nasıl etkiler?

Başarılı burun estetiği psikolojiyi nasıl etkiler?
Yayın Tarihi: 19.11.2013 00:00:00

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dış görünüşünden mutsuz olan kişilerin estetik operasyonlara başvurup, çözüm bulması sıklığı her geçen gün daha da fazlalaşıyor. Kısa zamanda uzun vadeli sonuçlar alınabilen estetik operasyonlar haliyle hastanın psikolojisini olumlu yönde etkiliyor.

 

Burun ilk sırada

Burun estetiği, en popüler kozmetik uygulamalardan birisi. Sadece görüntü açısından değil, psikolojik açıdan da burun estetiği büyük önem taşıyor.
Ülkemizde en sık yapılan estetik müdahale olan burun estetiğinin, özgüveni arttırdığı ve kişilerin kendilerini daha mutlu hissetmeye başladıkları yadsınamayacak bir gerçek. Hayata daha pozitif bakmaya başlayan kişinin günlük enerjisi de olumlu etkilenmektedir.

İyi yapılmış bir burun estetiği ile özgüveniniz artar, aynı zamanda bu durum daha genç görünmenize de yardımcı olacaktır.

Burnunun dış görünüşünden aşırı derecede rahatsız olan kişiler bozulmuş psikolojilerini düzeltmek için alışverişe, kuaföre, tatile ya da farklı aktivitelere katılarak mutluluklar ararlarken, geçirdikleri operasyon sonucu artan moral motivasyonları ile özgüvenleri yüksek bireylere dönüşmektedir.

Önceden yapmaktan çekindikleri pek çok şeyi yapar hale gelen hastalarım var. Fotoğraf çekiminde daha rahat davrandıkları gibi sosyal ilişkilerinde de daha aktif hale geliyorlar. Özellikle kemerli, iri ve travma sonucu çökmüş burunlu kişilerde bu durumun psikolojiyi daha olumsuz etkilediğini ve estetik operasyonları takıntı derecesine kadar getirdiklerini gözlemliyorum.

Rinoplasti öncesinde dikkatle değerlendirdiğimiz hastalarımızı çoğu zaman yakından tanıma şansını da buluyoruz. Bu ameliyatı olmak istemelerinin nedenini daha iyi anlıyoruz. Hastamızın burun estetiği operasyonu sonrası kendini daha iyi hissetmesi ve memnuniyeti için doğru analiz ve planlama yapıyoruz, hayat boyu alacakları hazza katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Ameliyattan bir ay sonra değişimi gayet iyi gözlemleyen hastalarıma önce ve sonra çekilmiş fotoğraflarını gösterdiğimde yüzlerindeki ifadeyi görmek oldukça mutluluk verici

Sevgiyle kalınız,

 

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 

www.burunestetiksanati.com

twitter: burunsanati

facebook: guncelestetik
Yazarın Son Yazıları
-Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Estetiği İçin Öneriler

-Kış aylarında estetik operasyonlar nelerdir

-Dudak Dolgusu Konusundaki Önyargılarınızı Bir Kenara Bırakın

-Koltukaltı botoksu ile yazı kucaklayın

-Göğüs Dikleştirme Operasyonunda Merak Ettikleriniz

-Botoks - dolgu ile yüzünüzdeki kırışıklıklara son!

-Kardashian burun estetiği merak edenlere...

-Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA ETKİLEYİCİ DUDAKLAR

-Burun estetiği ile düşük burun uçlarına veda edin!

-Şekil ve boyutlarıyla meme estetiği operasyonları

-Doğru Plastik Cerrahı Seçerken, Seçildiğinizi de Unutmayın..

-Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Estetiği İçin Öneriler

-Başarılı burun estetiği psikolojiyi nasıl etkiler?

-Kardashian burun estetiği merak edenlere...

-Enjeksiyon dünyasına hoş geldiniz..


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X