Seyahat engeli olmayan beyinler aranıyor

Kariyer yolculuğunda, havaalanları önemli duraklardır. Vaktinde yetişmişseniz alana, geç kalma stresiyle yüreğiniz çarpmıyorsa güm güm, check-in ile boarding arası önemli kararlar zamanıdır. Yeni fırsatlar yakalamak icin plan yapabilir, ne zamandır kabullenemediğiniz bir hatanızı kendinize itiraf edebilir ve daha başarılı, daha mutlu bir gün için hazırlanabilirsiniz...

Bir dönemden bir döneme yolculuk yapma zamanıdır, ruhunuzun seyahat engeli yoksa tabi!

Seyahat engeli olanlar, bulundukları yerden ayrılamayanlardır. Eşi, ailesi, çocuğu, sorumlulukları dolayısıyla konumlarını korumak zorundadırlar hep, zannederler ki onlar yer değiştirirse dünyanın dengesi bozulur, öyle ağırdırlar... Aynı sorumlulukları taşıyan birçok kisiye bu sorumluluklar engel olmuyorken, onlara engel olur... Onların ağırlığından mıdır bu yoksa sorumlulukların onlara ağır gelmesinden midir bilinmez... Bir sebepten yer değiştirmezler, seyahat engelleri vardır ve seyahat gerektiren bazı görevlerde olamazlar.

Ya düşüncelerini seyahat ettiremeyenler hangi görevlerde olamaz dersiniz? Bilgelik, yaratıcılık, farklılık gerektiren hiç bir işte olamazlar, olmamalılar... Gezip görmeyen, yeni kültürler tanımayan, hep kendilerine dönük ruhlar ve akıllardan yeni bir şey çıkmıyor çünkü!

Seyahat engelli akılları, bedenlerine engel oluyor çoğu kez, koltuklarından kalkmak istemiyorlar... Başka akıllara, başkalarının hayallerine seyahat etmek istemiyorlar ki akılları bulanmasın, risk oluşmasın.

 

Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?

Çok çalışan mı ilerler çok aklı birleştiren mi?  

Aynı yöntemlerle farklı bir sonuç üretememek mi kötüdür, aynı yöntemlerden kopamayacak, hiç yer değiştiremeyecek kadar seyahat engelli olmak mı?


Seyahat engeli olmayan özgür beyinler aranıyor, mümkünse  iş hayatının her yerine!

 
Yazarın Son Yazıları
-HOLİSTİK FORM

-İŞVEREN MARKASI

-KİŞİSEL SINIRLARIN KEŞFİ

-Kariyer, Terfi, Sınıf Atlamak ve Sonrası

-YETKİNLİK BAZLI PERFORMANS

-Seyahat engeli olmayan beyinler aranıyor

-PROFESYONEL YAŞAMDA KÜSLÜK

-Ofiste orgazm


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-HOLİSTİK FORM

-YETKİNLİK BAZLI PERFORMANS

-KİŞİSEL SINIRLARIN KEŞFİ

-Kariyer, Terfi, Sınıf Atlamak ve Sonrası

-Seyahat engeli olmayan beyinler aranıyor

-PROFESYONEL YAŞAMDA KÜSLÜK

-Hak ettiğim yerde değilim!

-Ofiste orgazm


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X