MODA BİR KERE KEŞFEDİLİR, SONSUZ KERE KULLANILIR!

MODA BİR KERE KEŞFEDİLİR, SONSUZ KERE KULLANILIR!
Yayın Tarihi: 29.01.2011 00:00:00

 

 

Vegan modasını kaleme almam, sevgili arkadaşım Şah Yay’cının fikriydi. Ben de modanın zamanını fazla geçirmeden yazmak istedim.
 
İlkbahar / Yaz 2011 için öngörülen moda trendleri 70’li yıllara dönüş olması sebebiyle veganlar için çok iç açıcı durmuyor.
 
70’li yıllar aynı zamanda hippi modasını da geri dönüş olacak ama bohem giysi sevenler için çok da sevindirici bir sezon yaşanacak. Ancak bu aynı zamanda çokça deri giyileceği anlamına da geliyor. Bu açıdan, veganlar için çok keyifli bir yıl olamayacak.
 
Ben, (veganların 70’li yılların bohem modasını çok seveceğini bildiğimden) bu yazımı yapılacak deri katliamından çok moda renklere, kumaşlara ve aksesuarlara ayırmak istiyorum. 
 
Bu senenin modasında, veganlar için   polyester takımlar çok fazla revaçta olacak. Polyester ceketleri, etekleri ve pantalonları dilediğinizce kullanabilirsiniz. Moda deri olsa da olmasa da, ürünler veganlar için kısıtlı olacağından, bir veganın mutlaka iyi bir kumaşçısı ve terzisi olmak zorunda.
 
Ama çoğu veganların son moda trendlere bakıp, kullanılan malzemeden dolayı kendilerini tecrit edilmiş gibi hissettiklerini biliyorum. Veganlar için moda; kendi yaratımlarında ki  seçime ve dediğim gibi iyi bir terziye bakar.
 
Veganlar, bu sebeblerden dolayı bohem tarzı kıyafetleri  tercih edecekler. Bohem tarzın kumaş içeriği oldukça rahat olabileceğimiz, şile bezi ve pamuklular olacak.
 
Bu seneki hippi modasını, bol ve  uzun ya da mini etekler oluşturacak. Turkuaz ve beyaz renkleri yazın veganların üstünde çok fazla göreceğiz. Beyaz, tabii ki hemen her zaman yaz rengidir ama bu kez gerçekten de sezona  damgasını vuracak gözüküyor.
Ayrıca sıcak, kalın parlak renkler (turuncu, parlak yeşil ve parlak mor) dolayısıyla, giyim çok eğlenceli olacak.
 
AKSESURLAR  
                                   
Aksesuarlara gelince; deri kaplı olmadığı sürece sınırsız seçenekte aksesuarlar olacak. Tüm sıcak renkli kıyafetlerin tamamlayacısı olarak uzun ve parlak kolyeler yine bu yılın modası. Aynı anda tüm renkleri kullanabileceğimiz kolyeler için yaratıcılığınızı kullanmaktan çekinmeyin. Yeter ki bu renk skalası tek bir yerde (kolyede, küpede, bilezikte, kemerde) toplansın.
 
Yine bu sezon,  70’li yıllara özgü saçlar uzun ve örgülü . Bu yüzden, saç aksesurlarını da atlamayalım. Saç bantları ve bandalarınızı yeniden ortaya çıkarmanızın zamanı geldi. Renkli ve şık bandalar sizi, günlük kıyafetler de prenses, gece kıyafetlerinde de kraliçe yapacak.
 
AYAKKABI SEÇİMİ
Yine veganları en çok zorlayacak seçim  ayakkabı seçimidir. Ancak ısmarlama ayakkabı yapanlara istediğiniz modeli, rengi ve malzemeyi verdiğinizde çok muhteşem vegan ayakkabılara sahip olacağınızı garanti edebilirim. 
 
Bu bahar, bohem ve beyaz olan  iki moda kuralı olmasına özellikle çok seviniyorum. Şile bezi kumaşlardan etekler, pantalonlar, pamuklu uzun gömlekler, sizin seçiminizle yapılmış özel sandaletler gerçekten bu senenin enerjisini de çok iyi tolere edecek.
 
HERKES ŞIK OLABİLİR
 
Başta veganlara ve hepimize düşen görev; modayı hayvan modası katliamına çevirmeden de şık olunabileceğinin, vegan bakış açısın da yansıtarak öncülük etmemizdir. Bunun için gönüllü olalım ve bizim de moda da ağırlığımız olsun.
 
Veganlığı, sadece yemek, içmek konusunda çıkararak daha geniş bir bakış açısıyla yaymalıyız ki gelecek olan yeni nesil de özgürlükçü 70’li yılların ruhuna gerçekten sahip çıksın.
 
Moda; kıyafet aracılğıyla yansıttığı ruhunu sezonsal, gelip geçici heveslerle değil tüm insanlığa kalıcı yaymalıdır. Moda ; müziksel ritmin ahengini bozmadan, tıpkı kemanın sırrı gibi ancak tellerine dokunduğunuzda, omzunuza konmuş meleksi-dişi beden zerafetinde çalınmalıdır. Unutulmamalıdır ki kendinizle yarattığınız ahenk her zaman dışarıya yansıttığınız harika parçanızdır. Onu en başta siz sevecek ve onurlandıracaksınız.
 
Bu bağlamda herkes şık olabilir, çünkü şıklık; içeride keşfedilmiş modacı kişiliğinizin renklerle kendini ifade etmesidir. Bu sayede ünlü modacılar, modacı veçhelerini keşf etmişlerdir. Bu, bir kere fark edildiğinde, artık sonsuz kere kullanıma yayılacaktır. Her sezona, her yeni yıla...
 
Bu sene 70’li yılların modası oldu, seneye belki de 60’lı yılların olacak...  Keşif sonsuzluğa damgasını vuracak kadar kalıcı ama her an değişkenlik gösterecek kadar da özgürlükçü SİZ olacak. 
 Yazarın Son Yazıları
-YENİ BİN YILIN KUTLAMASI!

-İNSAN VE BİRİCİKLİK

-ISSIZ ADANIN RUZİBE TASARIMI

-TECAVÜZE UĞRAYAN ÖZGECAN DEĞİLDİR!

-SEVGİLİMİZLE AYNI ODADAYKEN, ONA MEKTUP YAZMAK!

-Aralık Ayında Bizi Neler Bekliyor?

-ÖYLESİNE AŞK OLMAZ !

-VAROLUŞ İÇİN KURMACALAR


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-HAYVANLARIMIZI ASLINDA NEDEN SEVMELİYİZ?

-VEGAN OLMAK KORKULU BİR RÜYA MIDIR?

-SİZDEN OL`MA SİZİ SEVMEK!

-SEVGİLİLER GÜNÜ VE BİR AŞK HİKAYESİ

-KRALİÇE ÇIPLAK

-YORUMSUZ!

-Ben Bir Yunus Olsaydım...

-PEMBE HANIM VE MUTLU BEY! BU SEFER DE OLMADI


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X