METRODAKİ KIZ

METRODAKİ KIZ
Yayın Tarihi: 27.02.2014 00:00:00

 Akşam, sabahtan başlayan yoğun çalışmaların tatlı rehaveti ve yorgunluğu ile eve dönüş için metroya bindim. Oldukça kalabalık bir seferine yine de rahatlıkla binebildim. 1 durak sonra yüzüne hiç bakmadığım halde enerjisi ile benim dikkatimi çeken genç bir kadın bindi.

 

1 Durak sonra ve de  1 kişilik  oturabileceğim  yer açıldı. Normalde oturmam gerekirken güçlü bir duygu ile içimden yeri ona vermem gerektiğini hissettim. " Kız otursun, yorgun o"

 

Daha sonra yüzüne baktım ve göz göze geldik. Gözleri buğuluydu. Çok tatlı bir şekilde " gözlerim akmış mı?" dedi. Ben de " hayır ama iyi misin?" dedim. Ben sorunca gözyaşlarını daha fazla saklayamadan bıraktı. " Şimdi amcamın cenaze haberi aldım" dedi. " Başınız sağolsun" dedim. Bakıştık, durduk öyle..

 

İnene kadar kalpten kalbe şifa yaptım ona..İçini gördüm ve  kendimi o an zor tuttum ona sarılmamak için. Oysa en ihtiyacı olan şey o an oydu. Derken gülümseyerek yüzüme baktı. Anlamış gibi..Birliği hissetmiş gibi.Bakışları ile teşekkür etti. Ben de ona teşekkür ettim şifayı kabul ettiği için.. 

 

Birbirimiz hep böyle şifalasak ne güzel olur diye niyet ettim. Bu akşamın ödülü yine sevgiydi. Ve O, basit ve sade bir şekilde 2 insanın arasında yaşanmıştı ama enerjisinin hepimizi sarmaladığını biliyorum... Yakınlarını kaybedenlere kim olursa olsun sevgi ve şefkatle yaklaşmak onlara en güçlü şifa olacaktır.  Herkesin cidden en çok duymak istediği cümle kalpten " acını paylaşıyorum" dur. Ondan sonrası da acısını dönüştürebilemesi için koşulsuzca şefkat ve sevgi ile sarılmaya devam etmektir. Bu en büyük ve güçlü şifadır..Ölüm o zaman değişimin sırrını bize fısıldayabilir...Zaten olmadığını ve sonsuzluğa adım atıldığını anlatabilir... 
Yazarın Son Yazıları
-YENİ BİN YILIN KUTLAMASI!

-İNSAN VE BİRİCİKLİK

-ISSIZ ADANIN RUZİBE TASARIMI

-TECAVÜZE UĞRAYAN ÖZGECAN DEĞİLDİR!

-SEVGİLİMİZLE AYNI ODADAYKEN, ONA MEKTUP YAZMAK!

-Aralık Ayında Bizi Neler Bekliyor?

-ÖYLESİNE AŞK OLMAZ !

-VAROLUŞ İÇİN KURMACALAR


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-HAYVANLARIMIZI ASLINDA NEDEN SEVMELİYİZ?

-VEGAN OLMAK KORKULU BİR RÜYA MIDIR?

-SİZDEN OL`MA SİZİ SEVMEK!

-SEVGİLİLER GÜNÜ VE BİR AŞK HİKAYESİ

-KRALİÇE ÇIPLAK

-YORUMSUZ!

-Ben Bir Yunus Olsaydım...

-PEMBE HANIM VE MUTLU BEY! BU SEFER DE OLMADI


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X