Watsons, Diamond Birincilik Ödülünün Sahibi Oldu

Watsons, Şikayetvar tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen A.C.E Awards (Achievement in Customer Excellence)’ta Müşteri Deneyimini En İyi Yaşatan Markalar “Kozmetik Mağaza Zinciri” Kategorisinde Diamond 1.lik Ödülünün Sahibi Oldu!

 

 

Watsons, Diamond Birincilik Ödülünün Sahibi Oldu
Yayın Tarihi: 25.06.2021 09:26:00
Türkiye’nin müşteri memnuniyetini en kapsamlı ve uçtan uca ölçen platformu Şikayetvar tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen A.C.E Awards (Achievement in Customer Excellence) 21 Haziran Pazartesi günü Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirildi.
 
 
140 bin markanın, 7 milyon bireysel üyenin ve aylık 18 milyon ziyaretçinin buluştuğu Şikayetvar, 20 yıllık tecrübesiyle mükemmel müşteri deneyimini yaşatan markaları 6. kez belirledi.  Firmaların şikayet verileri, pazar payları ve Şikayetvar tarafından uygulanan yıllık 1 milyon 200 bin anket temel alınarak hazırlanan Müşteri Deneyim Endeksi araştırması sonuçlarına göre, tüketicisine mükemmel müşteri deneyimi yaşatan markaların ödüllendirildiği Şikayetvar Ödül Töreni’nde Watsons, Müşteri Memnuniyetini En İyi Yaşatan Markalar “Kozmetik Mağaza Zinciri” kategorisinde Diamond 1.lik ödülünün sahibi oldu.

 
Watsons’tan ürün veya hizmet alan müşterilerin şikayetlerinin şikayetvar.com üzerinden yayımlanmasından 72 saat sonra gönderilen anketlerin aşağıdaki parametreler baz alınarak çözümlenmesiyle Watsons “Kozmetik Mağaza Zinciri” kategorisinde Diamond 1.lik ödülünün sahibi oldu!
  • Müşterilerin şikayetlerinin yayımlanmasının ardından hızlı bir şekilde kendileri ile iletişime geçilmesi,
  • Sürecinin takibinin sağlandığının aktarılması,
  • Sürecin uzadığı durumlarda ara bilgilendirme aramalarının yapılması,
  • Müşterilere ulaşılamadığı durumlarda ulaşılamadı SMS’i atılması,
  • Mağduriyetin yaşandığı durumlarda müşteri memnuniyetinin sağlanması,
  • Empati ve samimiyet kurulması
 
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X