Ünlü Moda Tasarımcısı Kate Spade Hayatını Kaybetti

Ünlü moda tasarımcısı Kate Spade, dün New York'taki evinde ölü bulundu. Spade'i bulan polis memurları, tasarımcının kendini tavana astığını, intihar olabileceğini söyledi.

 

Ünlü Moda Tasarımcısı Kate Spade Hayatını Kaybetti
Yayın Tarihi: 6.06.2018 11:23:00
Polis kaynakları, temizlikçi tarafından tavana asılı olarak bulunan Spade'in ölümünün 'intihar olarak değerlendirildiğini' belirttiler. Ünlü modacının intiharında herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı, intiharını da kendi tasarladığı bir şal ile gerçekleştirdiği iddialar arasında. Asıl ismi Katherine Noel Brosnahan olan ünlü 55 yaşındaki modacı kariyerine Mademoiselle dergisinde aksesuar editörlüğü yaparak başladı. Ardından 1993'te Kate Spade New York moda tasarım şirketini kurdu. Kate Spade bu isimle çanta, kıyafet, mücevher, koku ve ayakkabılar tasarlayıp piyasaya sürdü. Coach adlı firma geçen yıl bu markayı satın aldı. Kate Spade New York ABD çapında 140, dünya genelinde ise 175 mağazada satılıyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X