TikTok’ta Herkesin Bahsettiği “Aptal Küçük Yürüyüşler”

TikTok’ta bir akım haline gelen “Aptal mental sağlığım için aptal küçük bir yürüyüşe çıkıyorum” videolarındaki yürüyüş gerçekten bizim için faydalı mı? Açıklıyoruz.

 

 

TikTok’ta Herkesin Bahsettiği “Aptal Küçük Yürüyüşler”
Yayın Tarihi: 23.02.2022 10:52:00
Bu yürüyüşlerin arkasındaki fikir o kadar basit ki; kalkın, dışarı çıkın ve hedefsiz bir şekilde yürüyün. İsterseniz yürüyüş sonunda arkadaşınızla kahve içebilirsiniz ya da evinizin etrafında beş tur dönüp eve geri gelebilirsiniz. Hepsi işe yarayacaktır.
 
Elbette, yürüyüşe çıkmakta devrim niteliğinde bir taraf yok ancak sosyal medya, şu anda TikTok'ta 200.000'den fazla izlenmeye sahip olan aptal küçük yürüyüş trendiyle yankılanıyor. Bunun nedeni, pandemide insanların, özellikle de evde daha fazla zaman geçirenlerin, yürümenin fiziksel ve zihinsel faydalarına eskisinden çok daha fazla ihtiyaç duyması. Etrafta dolaşmak, ortam değişikliği yapmak ve küçük bir doz sosyal etkileşim insanlara gerçekten iyi hissettiriyor.
 
Aptalca küçük bir yürüyüş, güzel bir mental reset işlevi görebilir. Stresi ve olumsuz duyguları serbest bırakmanıza izin verir. Ayrıca size yavaşlamanızı, anda olmanızı ve sadece sakince nefes almanızı hatırlatır. Bu sırada da istesek de istemesek de bu aptal küçük yürüyüş, bizi evden çıkmadan önceki halimizden daha iyi hissettirir.
 
Yürüyüşlerle alakalı yukarıda bahsettiğimiz tüm güzel şeyler o günü kurtaran küçük şeyler gibi görünse de, bu yürüyüşleri belirli bir düzen içinde gerçekleştirebildiğimizde mental sağlığımıza gerçekten kalıcı güzel etkileri olabilir. 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER SAĞLIK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X