Tiffany&Co Tiffany Garden

Tiffany & Co. geçtiğimiz baharda doğanın yenilenmesi ritüelini pırıltılı bir mücevher koleksiyonuyla kutlamıştı: Tiffany Garden.

 

 

Tiffany&Co Tiffany Garden
Yayın Tarihi: 18.03.2011 11:48:00

Tiffany Garden koleksiyonunun ilham kaynağı efsanevi tasarımcı Paulding Farnhmam’ın (1859-1927) pırlantalı floral broşları. Botanik illüstrasyon eğitimi alan Farnham 19. ve 20. yüzyıllarda Tiffany’nin baş tasarımcısı olarak katıldığı dünya çapındaki sergilerde altın madalyalar kazanmış. Kuşkusuz bu madalyalar sayesinde Tiffany & Co. mücevher dünyasının tartışmasız lideri haline gelmiş. 

Tiffany Garden koleksiyonu damla kesim ametist ve renkli taşların yanı sıra geleneksel gül-kesim pırlantalardan oluşan tasarımlarla adeta büyülü bir bahçeyi andırıyor. Narin çiçek, kelebek, arı ve dragonfly figürleri hem tabiattaki canlıların hem de koleksiyonda kullanılan değerli taş ve madenler gibi yenilenemeyen maddelerin kırılganlığına bir gönderme yapıyor. 

Dünyanın öncü mücevher markası Tiffany & Co., değerli taş ve maden kaynaklarının sorumlu bir şekilde kullanılması yönünde de liderlik rolünü üstlenmektedir. Tiffany Garden koleksiyonunda kullanılan metaller ve değerli taşlar en çevreci yöntemlerle çıkarılırken, bu kaynaklara sahip olan ülkelerin gerek ekonomik gerekse sosyal gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunulmakta

Haber: Pemra G. Abasıyanık  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER MÜCEVHER HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X