TİDER'e Yeni Statü

Yoksulluğa ve israfa karşı mücadele veren ve somut çözümler üreten sivil toplum kuruluşu TİDER, Türkiye'den Global Food Banking Network’ün “Türkiye’nin çatı kuruluşu” statüsüyle resmi üyelik sertifikasına hak kazandı.

 

TİDER'e Yeni Statü
Yayın Tarihi: 17.09.2018 17:09:00
Türkiye’nin yoksullukla mücadele için ortak platformu Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), kâr amacı gütmeyen ve dünyanın en büyük gıda bankacılığı ağı olan ve her sene ihtiyaç içindeki 7 milyon insana yardım eden Global Food Banking Network’ün (GFN-Küresel Gıda Bankacılığı Ağı) resmi üyesi oldu. “Türkiye’nin çatı kuruluşu” statüsüyle  resmi üyelik sertifikasına hak kazanan TİDER, üyelik çerçevesinde Global Food Banking Network’ün üye kuruluşlara sağladığı tüm olanaklardan faydalanacak; tüm Dünya’da gıda bankalarına ürün bağışı yapan global firmalardan destek alabilecek, GFN’in gıda bankacılığı konusunda tüm eğitim  materyallerinden faydalanabilecek, Dünya’daki diğer gıda bankalarıyla bilgi alışverişi yapabilecek ve açtıkları hibe programlarına başvurabilecek.

Türkiye’de gıda bankacılığının çatı kuruluşu olarak yoksulluğa ve israfa karşı mücadele veren sivil toplum kuruluşu TİDER, Türkiye genelinde aynı platformda bir araya getirdiği market ve aşevi formatındaki gıda bankaları, sivil toplum kuruluşları ve işbirliği yaptığı kamu kuruluşları sayesinde gıda, temizlik ürünü ve kıyafetleri yoksulluk sınırındaki ailelerle paylaşıyor. TİDER, 2017 Mart ayında Houston’da Global Food Banking Network tarafından düzenlenen ve 32 ülkenin katıldığı konferansta 70’in üzerinde Gıda Bankası profesyoneli tarafından sürdürülebilirlik anlamında ihtiyaçlı ailelerde çalışabilecek durumda olanlara istihdam sağlamaya yönelik ortaya koyduğu “Destek IK Modeli” sayesinde inovasyon ödülüne de layık görülmüştü.

Satış için: https://dukkanlar.gittigidiyor.com/TiderSosyal
Bağış için: https://fonzip.com/tider/bagis
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X