Spotify 2021 Özeti Verileri

Spotify'ın her yıl Aralık ayında açıkladığı Yılın Özeti verilerinin "Kadın sanatçılar" özelindeki yansımalarını inceleyelim!

 

 

Spotify 2021 Özeti Verileri
Yayın Tarihi: 8.12.2021 12:26:00

Türkiye’de 2021 yılında en çok dinlenen kadın sanatçılar:
1.    Sezen Aksu
2.    Zeynep Bastık
3.    Billie Eilish
4.    Lil Zey
5.    Sertab Erener
6.    Doja Cat
7.    Lana Del Rey
8.    Tuğçe Kandemir
9.    Taylor Swift
10.    Dua Lipa

EQUAL TÜRKİYE listesinde en çok dinlenen sanatçılar:
1.    Melike Şahin
2.    Simge
3.    Tuğçe Kandemir
4.    Lil Zey
5.    Sedef Sebüktekin
6.    Fatma Turgut
7.    Melek Mosso
8.    Göksel
9.    Ebru Yaşar
10.    Zeynep Bastık

EQUAL Global listesinde en çok dinlenen sanatçılar:
1.    Billie Eilish
2.    Zoe Wees
3.    KAROL G
4.    Griff
5.    Jorja Smith
6.    Shaybo
7.    Gyakie
8.    Brandy
9.    Tiwa Savage
10.    Alessia Cara


EQUAL, Spotify'ın müzik dünyasında cinsiyet eşitliğini güçlendirmek üzere tasarlayıp hayata geçirdiği bir müzik programı. Her bir çalma listesi, Japonya'dan Arjantin’e, Malezya’dan İngiltere ve Türkiye’ye kadar 50’den fazla ülkedeki 35 farklı pazarı yansıtıyor. Her ülkenin EQUAL çalma listesinde o ülkenin sadece kadın sanatçıları yer alıyor. Program kapsamında yer alan her pazardan bir sanatçı, kendi ülkesinin yerel çalma listesinin kapağında yer alıyor. Bug��ne kadar Türkiye'de Melike Şahin, Sibel Can, Göksel, Ajda Pekkan, Kalben, Hadise gibi sanatçılar kapakta yer aldı. Ayrıca bu sanatçılar ve daha fazlası New York Times Square'in meşhur reklam panolarında boy gösterdi. (İlgili görseller linkte). EQUAL Best-of” ana çalma listesi, dünyanın dört bir tarafından EQUAL programına dahil olan kadın sanatçıların müziklerinden oluşuyor ve her ay yenilenen içeriği ile müzikseverlere sınırların ötesine taşan bir müzik deneyimi sunuyor. Türkiye'den kadın sanatçılar da bu listede yer alıyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X