Sibel Kekilli'den Irkçılık Tepkisi

Mesut Özil'in ırkçılığa maruz kaldığını savunarak Almanya Milli Takımı'nı bırakmasının ardından, Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli de kökeni sebebiyle oyunculukta eşit şansa sahip olmadığını, insanların gruplandırılmasının son bulması gerektiğini söyledi.

 

Sibel Kekilli'den Irkçılık Tepkisi
Yayın Tarihi: 2.08.2018 18:59:00
Berlin, I Love You filmiyle beyazperdede boy göstermeye hazırlanan Sibel Kekilli, Almanya'da Türk olduğu için ırkçılığa uğradığını açıkladı. Die Welt gazetesine konuşan 38 yaşındaki Kekilli, Türk kökenli olduğundan oyunculukta eşit şansa sahip olmadığını, insanların gruplandırılmasının son bulması gerektiğini ifade etti.

Çocukluğundan itibaren ırkçılıkla tanıştığını söyleyen Kekilli, "Türk kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim” diye konuştu. Uluslararası yapımlarda da rol alan Kekilli, kendisinden beklentinin bir Türkü oynadığı roller olduğunu ve aksi durumda medya yöneticilerinin rahatsızlık duyduklarını belirtti.Ünlü oyuncu, göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığını belirterek, "Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor” dedi. Bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle yeniden kendisinden geri çektiği bir durumla karşılaştığını da ifade eden Kekilli, “Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim” diyerek, insanların sistematik şekilde gruplandırılmasının artık bir son bulmasını dilediğini söyledi. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X