Saç Boyasını Cildinizden Çıkarmanın Yolları

Saçını boyatan-boyayan kadınların sık sık maruz kaldığı, boyanın cilde bulaşmasının siz nasıl üstesinden geliyorsunuz?

 

Saç Boyasını Cildinizden Çıkarmanın Yolları
Yayın Tarihi: 23.08.2018 00:00:00
  • Pamuğa biraz alkol alın boyalı yerleri silin. Daha sonra aynı pamuğun üzerine biraz köpürtülmüş sabun sürün ve boyalı yerleri temizleyin. Arından su ile durulayın.
  • Üç yemek kaşığı kabartma tozu ve bir çorba kaşığı sıvı bulaşık sabunu karıştırın. Bir bez ya da lif yardımıyla cildinizdeki boyalı yerleri silin. Daha sonra su ile durulayın.
  • Diş macununu kullanabilirsiniz. Jel formunda olmayanlar işe yarayacaktır. İçerisinde karbonat olanları tercih edin. Macunu ince bir tabaka halinde boya lekelerinin üzerine pamuk yardımıyla sürün. Eğer macun cildinize zarar vermiyorsa biraz bekletin ve suyla durulayın.
  • Sigara küllerini bir kasede ılık ve az su ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüzde boya olan yerlere sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra su ile durulayın.
  • Yukarıda bahsettiğimiz hızlı yöntemlerin cildinize zarar vereceğini düşünüyorsanız, yaklaşık 8-10 saat boyalı yerlere bebe yağı sürüp bekleyin. Sonrasında yüzünüzü yıkayın ve pamuk yardımıyla boyalı yerleri kurulayın. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X