Oğlak'ta Gerçekleşecek Güneş Tutulmasının Etkileri Neler Olacak?

Uzman Astrolog Emire Tuğçe Akarlar Oğlak'ta gerçekleşen tutulmayı yorumladı.

 

 

Oğlak'ta Gerçekleşecek Güneş Tutulmasının Etkileri Neler Olacak?
Yayın Tarihi: 25.12.2019 11:54:00

EMİRE TUĞÇE AKARLAR

Uzman Astrolog

https://sorumgeldi.com/emire-tugce-akarlar

Instagram: astrodanismanim

Danışmanlık almak için;

İletişim: tugce.akarlar@gmail.comMerhaba!

Uzun uzun tutulmayı inceledim… Jüpiter’in etkilerini büyütecek olduğu, ani değişim gezegeni Uranüs’ün sabırsız heyecanlarla büyük değişimleri motive edeceği  bir sürece adım atıyoruz. Astrolojik detaylar ile çok kafa karıştırıp esas meseleyi yitirmemek hedefim…

Bizi umutlandıran bir etki olacak bu her şeyden önce. Bir şeylere geç kalındığını hissediyorsanız, beklediğiniz şeyler vardı ise; bu tutulmada gelişmeler yaşanacak. Oldukça kadersel, epey ruhsal, bir hayli dönüştürücü ve iyileştirici gücü yüksek bir yeni ay olacak. 

Bu tutulmada ciddi bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı verebilir, ciddi bir ilişkinin içinde yolunda gitmeyen bir şeyler varsa oldukça katı ve soğuk bir biçimde hareket etmeye karar verebilirsiniz.

Bir girişiminiz, bir projeniz, çalıştığınız bir pozisyon varsa ve fakat bir adım daha ilerlemek istiyorsak; sebat içinde önümüzde yeni yollar açıyor arıyor olacağız. Gizli fırsatlar köşeyi dönünce karşınıza çıkacak gibi hissedebilir bu nedenle de sezgisel bir adanmışlıkla hedeflerimize odaklanabiliriz. Oldukça cesur hamlelerde bulunabilir, buyurgan bir eda takınabiliriz ki bunu tamamen aslında iş yapma becerisi olarak görebilmek önemlidir. Güçlü bir yaratıcılık sürece eşlik ederken, yoğun bir tutku kalbimizde devam etme azmini sürekli olarak ateşliyor olacak.

Dikkat etmemiz gereken ve bu kadar tutkulu sabit yıldızların etkisi altında; ufacık işler için çok fazla titiz çalışma gerekliliği, emek harcamak egomuzu biraz yorabilir. Güçlü hissettiğimiz için, kendimizden sarhoş olup, tavırlarımızla kırıcı olabiliriz. Masumiyeti, iyi duyguları aslında; manipüle edebiliriz. Kendi faşist tavırlarımızla aslında olduğu gibi gidişatı; çıkışı olmayan verimsiz faydasız bir noktaya tırmandırabiliriz. Tutulmaya eşlik eden yıldızlardan birisi için; (facies) denir ki (B. Brady tarafından) acımasız ve tutumlarında vahşidir ve en büyük gölgesi, savaşlardaki şeytana dönüşmesidir. Nasıl ki bir diğer aktif yıldız; hak hukuk adalet konularında gönlümüzü rahatlatıyorsa; başkalarının da aynı hak hukuktan nasibini alacağını hatırlamak gerekiyor. Özetle herkese adil bir tutum önem kazanıyor ki bilmeliyiz; ne ekersek, onu biçiyor olacağız. Zira başarı herkese vaad ediliyor şuan.

Tutulma esnasında sol diz, bacak, siyatik problemleri yaşanabilir, gözlere dikkat edilmesi, gözlerle ilgili gerekli kontrollerin katiyen aksatılmaması gerekiyor. Sanatçılar, bilim adamları, yazarlar, heykeltraşlar, bazı müzisyenler bu tutulmadan sert etkiler alabilirler. Tutulmada etkin yıldızlardan bir diğeri; bombalar ve uzayda bir takım keşifler ile ilgili olup, dünya astrolojisinde Amerika’yı yönetmektedir. Demek ki, o cepheden de önemli duyumlar alınması kuvvetle muhtemel… Uzayda yeni keşifler demişken; Satürn Kova’ya giderken. Neden olmasın.  Oğlak burcunun ilk dekanındaki tutulmalar, ‘büyük adamların mutsuzluğu ve kötülüğü’ olarak nitelendirilmiş. Buradaki büyüklüğü, güç körlüğü olarak yorumladım ben… 

Azimle ilerlerken, büyük değişimlere bu tutulma ardından başlayabiliriz. Gerçekten rafine, gerçekten kaliteli, Oğlak’ın o kaliteden anlayan tarafını özümsemek için de bu arada samimiyetimiz kaçınılmaz; aksi takdirde sadece mış gibi haller, bizi çok açık ifade etmem gerekirse; rezil de ediyor olacak, zira bu acımasız kararlılık ve istikrar, adanmışlık, isyan etme duygusu; biz dahil hepimizi etkisi altına alıyor… Hedefe giden yolda, sapla samanı ayırıyorum tarzındaki fazla böbürlenme; günün sonunda bizim sap olarak ayrılmamıza yol açabilir. O yüzden her adımda saygıyla, tevazuyla ilerlemeliyiz. 

Romantik bir süreç değil bu asla. Mutluluğu getiren tek gezegen Venüs’ün bir tatlı açısı yok gene.  Ama tutulmanın yengeç tarafına gidilmesini hesaba kattığımız zaman; aslında bu katılık, kararlılık, istikrarlı olma hali, aslında hep eve dönmek için… Ev kim; en önce kendi bedenimiz, en önce bu bizim tatlı ruhumuzu saran kabımız. Kalbimizi kuşatan çevremiz. Kalbin etrafında ne kadar zararlı varsa, arınma vakti. Tertemiz yerde çiçekler açar, mutluluk kendiliğinden doğmaz mı zaten.. Elbette doğar.. Venüs hak edilmeyi bekliyor diyelim öyleyse her aklı başında ve güzel şey gibi. Öğrendiklerimizle zorlanabiliriz, fakat zorlandıkça doğan gayretle; yol kat ediyor olacağız. Bedelini ödeyip, niyetimizle takas edeceğiz sunulanları. Hedefimize sadık, keşfetmeye açık olmalı.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X