MBFWI: Raisa & Vanessa

Geçtiğimiz Cuma akşamı, Beykoz Kundura`da gerçekleşen Raisa & Vanessa`nın Sonbahar-Kış 2016 koleksiyonunu sergilediği defilede, Berrak Tüzünataç da podyumdaydı.

 

 

MBFWI: Raisa & Vanessa
Yayın Tarihi: 21.03.2016 10:32:00

Raisa&Vanessa, Sonbahar-Kış 2016 Koleksiyonu’nda gizli partilerin göz alıcı yaşamını yeniden yorumluyor. Çizgisi geçmiş sezonlarından bağımsız ancak duruş olarak aynı mirası taşıyan koleksiyonda 70’lerin parlak ve eğlenceli gece yaşantısına göndermeler dikkat çekiyor. İstanbullu tasarımcı ikizler Raisa&Vanessa, her koleksiyonda olduğu gibi bu koleksiyonda da modern ile gelenekselin arasında, kültürlerarası bir tasarım bakış açısıyla koleksiyonu ele alıyor.

Warehouse (koleksiyonun ismi), kalıplarda şaşırtmalara giden ve provokatif duruşları destekleyen çizgilere sahip özgün bir koleksiyon olarak öne çıkıyor. 1970’li yılların ünlü hayatının parlak renkleri, koleksiyonda sık kullanılan kumaşlara da renk veriyor. Maksimalist ve güçlü kumaşların birleştiği iddialı tasarımlar; seksi ve bir o kadar da modern Raisa&Vanessa kadınının imzasını oluşturacak. Markayla özdeşleşen gotik temayı oluşturan dantel detaylar ise tasarımcı kardeşlerin tasarım manifestolarına göz kırpıyor. Kadının vücut hatlarına ortaya çıkaran dar  elbiseler, volan detaylar ve İspanyol paça tulumlar koleksiyonda öne çıkıyor. Warehouse, Raisa&Vanessa kadınına endüstriyel bir partide bile feminen ve nazik bir silüet çizmek için kuralları yeniden belirleyen, asi bir moda duruşu sunuyor.

Koleksiyonda kadife, ipek şifon, dantel kumaşlar başrolü oynarken; bu kumaşlara hayat veren başlıca renkleri; bordo, mürdüm, siyah, ekru, gül kurusu, metal tonları ve lame oluşturuyor. 

Koleksiyondan kareler için galerimize tıklayın!


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DEFİLE HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X