Maskara İle Uyumak Sizi Kör Edebilir!

Gerçek şu ki; bunu hepimiz yaptık ve yapıyoruz. Ancak hepimizin yapıyor olması doğru bir hareket olduğunu göstermiyor. Maskara ile uyumak gerçekten çok zararlı!

 

 

Maskara İle Uyumak Sizi Kör Edebilir!
Yayın Tarihi: 9.05.2019 13:46:00
Koşturmayla geçmiş bir günün ardından evinize geldiğinizde pijamaları giyip uyumak gibisi yoktur. Tüm bu yorgunluk ve üşengeçlik sırasında zaman zaman makyajımızı silmeyi es geçebiliyoruz. Ne var ki, özellikle gözlerinizdeki maskarayı temizlememenin zararı oldukça büyük.
 
Dermatolog Dr. Alexis Granite, The Sun’a yaptığı açıklamada şöyle açıklıyor durumu: "Uyumadan önce göz makyajını silmeniz çok önemli. Silinmeyen ürünler sadece gözeneklerinizi tıkamakla kalmaz; tahriş, iltihaplanma ve enfeksiyona da neden olabilir. Göz kapaklarının etrafındaki iltihaplanma da kirpik kaybına yol açabilir.”
 
Geçen yıl dünya basınında manşet olan bir haberde 50 yaşında Avustralyalı bir kadının göz doktoru hastanın göz kapaklarının altında 25 yıllık maskara birikintisi bulmuştu. Bu biriken maskaralar korneada hasar bırakmıştı. Hasta gözünü kırptıkça maskaralar gözün yüzeyine sürtünerek görüş için büyük risk oluşturdu. Ender bir risk de olsa bu durum hastayı kör edebilirdi. Doktor 90 dakikalık bir operasyonla göz kapağını temizlediyse de göz kapağı ve korneanın yüzeyinde kalıcı hasarlar ortaya çıktı.
 
Göz ve göz çevresi yüzümüzdeki en hassas bölge. Bu nedenle bahsettiğimiz ibretlik olayı da göz önünde bulundurarak tüm makyajınızı silmeye özen göstermeli ve bunu narin bir şekilde uygun ürünlerle yapmalısınız.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X