Instagram'dan Tartışma Yaratan Özellik

Instagram sizi "gözetleyenler" için en son aktif olduğunuz zamanı göstermeye başlıyor.

 

Instagram'dan Tartışma Yaratan Özellik
Yayın Tarihi: 19.01.2018 16:14:00
Instagram, mesajlaşma kısmını geliştirerek Facebook Messenger ve WhatsApp'ta bulunan özelliklerin benzerlerini mobil uygulamasını geliştiriyor. Takip ettiğiniz kullanıcılar ve daha önce yazıştıklarınız, direkt mesaj ekranında en son ne zaman aktif olduğunuzu artık görebilecek.
 
Yeni eklenen "Etkinlik Durumunu Göster" seçeneği otomatik olarak açık durumda geliyor. Yani bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz. Tıpkı diğer mesajlaşma platformlarında olduğu gibi, etkinlik durumunuzu kapatmanız, başkalarının etkinlik durumunu görmenizi engelliyor. Bu özellik şimdilik sadece test aşamasında gibi görünüyor, ancak raporlara göre bir çok Android ve iOS kullanıcısı bu özelliğe sahip durumda.
 
Neyse ki takipçileriniz en son ne zaman aktif olduğunuzu göremiyorlar. Tabi bu kural siz bir takipçinize DM yollayana kadar geçerli. Yapılan denemeler, uygulama kullanılırken etkinlik durumunun "şu an aktif" olarak değiştiğini gösteriyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X