Google Asistan Gelişti... İşte Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

Sesli komut ile hayatınızı kolaylaştıran Google Asistan artık yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırıyor. Yeni güncellemelerle Google Asistan kendini geliştirdi.

 

 

Google Asistan Gelişti... İşte Çok Konuşulacak Yeni Özellik!
Yayın Tarihi: 4.11.2019 12:06:00
Bilindiği gibi Google Asistan, konuşma esnasında yanlış bir şekilde devreye girebiliyor ve sizi yanlış anlayabiliyordu. 

Bazen de isteyerek devreye soktuğunuz Google Asistan'a doğru talimat verilemiyor ve istenileni tam olarak anlamayan yapay zeka, verdiğiniz talimata en yakın davranışı sergiliyordu. Google, yaptığı güncellemelerle birlikte bu sorunun ortadan kalktığını duyurdu.Google Asistan Komut Sistemi Seviye Atladı

Daha önce kullanıcıları gerçekten anlamak yerine doğru veya yanlış ne anladıysa onu yapmayı seçen yazılım, şimdilerde bir dil bilgisi hocası kadar yetenekli. Yeni sistem, kelimelerdeki veya cümlelerdeki hataları buluyor ve onların altını çizerek meseleleri doğru anlamaya odaklanıyor.

Yazılımın altını çizdiği hatalar ya da asistanın anlayamadığı kelimeler altı çizili olarak geliyor ve Google Asistan size bunları düzenlemenizi söylüyor. Böylece düzenlenmiş yeni bilgilerle hem anlama kolaylaşıyor hem de öğrenmeyle birlikte bir diğer komutta yanlış anlama riski ortadan kalkıyor.Düzeltme konusunda katı kuralları olmayan dijital yardımcı, özellikle özel isimlerin veya cihazların yazılışına önem veriyor. Uygulamaya kazandırılan bu yeni kabiliyet, henüz tam olarak düzgün çalışıyor değil ancak zamanla oturacağı söyleniyor.

Arama motoru devi Google Asistan'ın önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekten akıl almaz bir boyutta gelişeceği tahmin ediliyor. Google Asistan’ın bir insan kadar anlama esnekliğine sahip olması hayal değil.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X