Sonbaharda Saç Dökülmesini Önlemenin 5 Yolu
Sonbahar aylarında saç dökülmeleriniz artıyor ve bu konuda ne yapacağınızı bilemiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

 

Yayın Tarihi: 30.09.2020 10:00:00

1 | 5
Diyet Programınızı Düzenleyin
Diyet Programınızı Düzenleyin

Bu dönemlerde güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, diyet programınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekir. Avokado, hindistancevizi yağı, chia tohumu, badem ve somon gibi yiyecekler saçlarınızın sağlığını yeniden kazandırabilir.

 

Fotoğraf: @hoskelsa


2 | 5
Bakım Kremlerini Unutmayın
Bakım Kremlerini Unutmayın

Nem eksikliği, saç dökülmesinin en yaygın sebeplerindendir. Saçlarınıza yeterli bakımı yapmak eski gücünü yeniden kazanmasını sağlayacaktır. 

 

Fotoğraf: @jacquelynjablonski


3 | 5
Uyku Saatlerine Dikkat
Uyku Saatlerine Dikkat

7-8 saat uyku uyumak klişe gelebilir. Ama bu, bilimsel araştırmalar tarafından onaylanmış bir gerçekliktir. Uyku düzenlenmesine yardımcı olan melatonin hormonu, saçların uzamasını da sağlar. Bu nedenle düzensiz uykular saçlarınızın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Fotoğraf: @karliekloss


4 | 5
Masaj Yapın
Masaj Yapın

Saç diplerinize yumuşak dairesel hareketlerle masaj yapmak, yağ bezlerini ve kan akışını düzenler. Bu masajı her gün birkaç dakika yaparak saç dökülmelerinizi önleyebilirsiniz. Kendinize bir bitki çayı koyun, en sevdiğiniz müziği açın ve masajınızı yaparak gevşeyin.

 

Fotoğraf: @giorgiatordini


5 | 5
Saçınıza Bir Süre İşlem Yapmayın
Saçınıza Bir Süre İşlem Yapmayın

Sık sık boyanan saçlar, çekilen fönler veya maşalar saç kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Biraz mola verin ve saçlarınızı dinlendirmeye alın.

 

Fotoğraf: @cajsawessberg