Günlük Egzersiz: Kendinizi Nasıl Motive Edersiniz?
Hepimiz daha fazla hareket halinde olmayı, zihinsel olarak iyi hissetmeyi, kaslarımızı güçlendirmeyi ve fit bir görünüme sahip olmayı istiyoruz. Ama düzenli olarak spor salonlarına gitmekte ve yürüyüş yapmakta zorlanıyoruz. Peki, bu sorunların üstesinden nasıl gelinir?

 

 

Yayın Tarihi: 27.11.2020 10:23:00

1 | 2
Günlük Egzersiz: Kendinizi Nasıl Motive Edersiniz?
Günlük Egzersiz: Kendinizi Nasıl Motive Edersiniz?

Düzenli egzersiz yapmak kendimize iyi bakabilmenin ilk adımıdır. Başlangıç olarak ufak adımları tercih etmek gerekebilir; şınav, squat veya diğer ağırlık hareketleri zorlanmamıza neden olabiliyor. Bu tür sorunlardan kurtulabilmek için kendinize yeni mantralar oluşturabilirsiniz.


2 | 2
Faydalı Olabilecek 5 Mantra
Faydalı Olabilecek 5 Mantra

1. Bunu kesinlikle yapmam gerekiyor!

 

Bir gün, vücudumun artık eskisi kadar güçlü ve esnek olmadığı bir an gelecek, bu nedenle ayağa kalkmalıyım ve koşabildiğim kadar koşmalıyım.

 

2. Düşünme, sadece yap!

 

Bu, birçok fitness eğitmeninin sözüdür. Zorlandığınız, sıkıldığınız veya spor yapmanın gereksiz olduğunu düşündüğünüz anlarda kendinize bu sözü hatırlatın: “düşünme, sadece yap!” Bu sayede egzersiz yapmak için sebep aramanız gerekmeyecek.

 

3. Şu an nefret et, sonra sev!

 

Evet, çoğu zaman ruh halimiz koşmamıza izin vermiyor; evde yatıp uyumak, tv izlemek varken neden koşalım ki? Aslında cevabı hepimiz biliyoruz: kendimiz için. Kendinizle gurur duymak için ayağa kalkmalısınız, şu an spor yapmayı sevmiyor olabilirsiniz ama ilerde muhakkak seveceksiniz.

 

4. Kötü hiçbir şey olmayacak, her şey benim için!

 

Günlük koşularınız sizce sizin yararınıza mı olur zararınıza mı? Bizce cevabı biliyorsunuz.

 

5. Zihnimin buna ihtiyacı var.

 

Zihin düşündüğünüzden çok daha fazla yoruluyor. Onun da dinlenmeye, tatile çıkmaya ve sakinleşmeye ihtiyacı var. İş sorunlarınız, aile sorunlarınız ve sizin sorunlarınız. Sizce de bu kadarını hak etmiyor mu? Onun için bir iyilik yapın ve her gün kendini dinleyebilmesi için fırsat tanıyın.

 

Bunlar bizim size önerebileceğimiz mantralar. Eğer işe yarayacağını düşünüyorsanız kendi mantralarınızı da oluşturabilirsiniz. Bu mantraların sizi motive etmesi ve teşvik etmesi yeterli.