En İyi Meditasyon Uygulamaları
Meditasyon yapmak için profesyonel olmanıza veya bir dağın tepesine çıkmanıza gerek yok. Telefon uygulamaları sayesinde istediğiniz her alanda ve her saatte rahatlıkla meditasyon yapabilirsiniz.

 

 

Yayın Tarihi: 15.01.2020 16:11:00

1 | 9
En İyi Meditasyon Uygulamaları
En İyi Meditasyon Uygulamaları

İş yoğunluğundan, aileden, arkadaşlardan, sevgiliden ve bazen de kendinizden kaçmak istediğiniz zamanlar oluyorsa, derin bir nefes almaya ve huzuru yakalamaya ihtiyacınız var demektir. Kendinize her gün 15 dakika ayırın ve telefonunuzu yanınıza alın. Size en uygun uygulamayı seçip, kendinizi rahatlatın.


2 | 9
10% Happier
10% Happier

Sizi uzaman isimlerle bir araya getirecek muhteşem bir uygulama. Minnettarlığı ve sevgiyi algılamanıza yardımcı olacak bu uygulamayı muhakkak denemelisiniz.


3 | 9
Headspace
Headspace

Headspace uygulamasındaki nefes kesici illüstrasyonlar bile sakinleşmenize yardımcı olabilir. Zihninizi eğitmeyi hedefleyen bu uygulama ile meditasyona giriş yapabilirsiniz. Ayrıca uyku müziği ve manzara sesleri de sunuyor.


4 | 9
Calm
Calm

Stres, uyku veya odak gibi problemler yaşıyorsanız ‘calm’ uygulaması tam size göre. İsminden de anlaşıldığı gibi, bu uygulama sakinleşmenize ve derin bir nefes almanıza yardımcı olacak. 50 milyondan fazla kez indirilen bu uygulama, günlük temponuzdan biraz olsun uzaklaşmanıza ve kendinizi rahatlatmanıza yardımcı olabilir.


5 | 9
Inscape
Inscape

Inscape’in farkındalık meditasyonları ve nefes egzersizleriyle stresinizi azaltabilirsiniz. Rehberli meditasyonlar, uyku seansları ve stres azaltıcı uygulamalar gibi birçok kategoriye sahip.


6 | 9
Stop, Think & Breathe
Stop, Think & Breathe

Uygulama ismiyle ne yapmak istediğini yeterince açıklıyor: dur, düşün ve nefes al. Bu uygulama sizi ihtiyaçlarınıza göre yönlendirecek.


7 | 9
Simple Habit
Simple Habit

Zihni susturmak düşünüldüğü kadar zor değil. En azından Simple Habit bunu sadece beş dakikada yapabileceğinizi söylüyor.


8 | 9
Insight Timer
Insight Timer

Ücretsiz ve kaliteli bir meditasyon uygulaması arıyorsanız Insight Timer’ı deneyebilirsiniz.


9 | 9
Sattva
Sattva

En kapsamlı meditasyon uygulamalarından biri olan Sattva, zen ile yakından ilgilenenlerin seveceği bir uygulama.