Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı
Hollywood'un kült filmleri makyajınıza ve görünümünüze sıklıkla ilham veriyorsa, daha fazla öneri almak için, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en çarpıcı gözlerine sahip olan Elizabeth Taylor’ın ‘dünyanın en güzel kadını’ olarak anılmasını sağlayan güzellik sırlarına göz atabilirsiniz.

 

 

Yayın Tarihi: 23.12.2019 16:34:00

1 | 3
Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı
Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı

Dramatik Makyaj  

Küçük makyaj hileleri ile etkileyici yüz hatlarını ortaya çıkarma konusunda başarılı olan Elizabeth Taylor, kırmızı ruj kullanarak dudaklarını olduğundan daha dolgun, göz kalemi ve far yardımı ile de gözlerini daha belirgin hale getirebiliyordu. Dikkat çekici ve dolgun dudaklar için size en uygun kırmızı ruju seçerek, Elizabeth Taylor gibi etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.Chanel // Rouge Coco Gabrielle Lipstick
Doğal tonlardaki kırmızı rengi, jojoba ve mimoza yağı içeriğiyle yüksek kalıcılık vadediyor.Nars // Velvet Matte Dragon Girl Lip Pencil
Rujunuzu kolayca belirginleştirmenizi sağlayan bu dudak kalemi ile dudaklarınızı profesyonel bir şekilde doldurabilirsiniz.
 

Fotoğraf : " Raintree Country " (Hayat Ağacı) ,1957

 


2 | 3
Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı
Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı

Pürüzsüz Gergin Bir Cilt
Hollywood divasının bugüne kadar çekilmiş fotoğraflarına dikkat ederseniz, hepsinde cildinin parlak ve pürüzsüz olduğunu görürsünüz. Cildine oldukça önem veren Taylor, yüzünü başarılı şekilde kapatarak porselen cilt görünümü yaratabiliyordu. Makyajınızın daha kalıcı ve cildinizin daha pürüzsüz olması için kullanacağınız kapatıcıları seçerken özen gösterin.       


        

Mac // Pro Longwear Concealer  
Göz altı halkalarını ve renk bozukluklarını örtmeye ve kapatmaya yardımcı olur.Kryolan //Tv Paint Stick Fondöten
Özel yapısı ile etkili kapatıcılık sağlayan nazik bir makyaj uygulaması oluşturur

             

Fotoğraf: The 'V.I.P.'S (Aşk Mücadelesi) ,1963


3 | 3
Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı
Elizabeth Taylor’ın 3 Güzellik Sırrı

Kestane Tonlarında Parlak Saçlar

Ten, göz ve saç renginin mükemmel uyumu Elizabeth Taylor'ı olduğundan daha çekici kılıyordu. Menekşe gözleri, beyaz teni kadar, onugüzel gösteren başka bir detay ise kestane rengi, hafif dalgalı saçlarıydı. Canlı ve parlak saçlara sahip olmak için yardımcı bakım ürünlerinden faydalanarak aynı zamanda saçınıza kolayca şekil verebilirsiniz.
                 
Kiehl’s // Creative Cream Wax
Kolay şekillendiren dokusu ile saça rahat uygulama ve yaratıcı bir biçimde şekil vermenizi sağlar.


Yves Rocher // Parlaklık Veren Şampuan
Saçları yumuşatarak ipeksi bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.
 

Fotoğraf: Beau Brummell , 1954