Çocuklarda Sağlıklı Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları
Çocukların gelişimi açısından hem doğru ayakkabı seçimini yapmak hem de onları motive edecek şık parçalar bulmak aynı anda zor olabiliyor. Neyse ki bir kaç temel madde ile çocuğunuz için en doğru ayakkabı seçimini yapmanız mümkün. İşte çocuklarda sağlıklı ayakkabı seçiminin püf noktaları...

 

 

Yayın Tarihi: 5.02.2020 11:27:00

1 | 2
Çocuklarda Sağlıklı Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları
Çocuklarda Sağlıklı Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları

Öncelik Sağlık

Ayaklar bedenin tüm yükünü taşırken, çocukların sağlıklı ayakkabı seçimi de anne babalar için oldukça önemli. Ebeveynler için trend olan ürünlerin bir o kadar da sağlıklı olmaları gerekiyor. Devamlı hareket halinde olan ve durmak bilmeyen çocuklar için organik malzemelerden yapılmış ayakkabılar bu yüzden ailelerin tercihi olmaya devam ediyor.

 

İç ve Dış Malzemelerini Önemli

Ayakkabının üst kısmı deri veya kanvas olmalı. Hava alacak ancak dış etkenlerden de koruyacak şekilde yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken başka bir nokta da; burun tarafı parmak hareketlerine izin verecek şekilde yuvarlak olması. Çocukların ayakları çok fazla terlediğinden, ayakkabı içindeki tabanlık teri emebilir nitelikte olmalı. Doğal malzemelerden yapılmış ayakkabılar bu yüzden harika bir seçenek. 


2 | 2
Çocuklarda Sağlıklı Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları
Çocuklarda Sağlıklı Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları

Eski Moda Söylemler Geçmişte Kaldı

Daha önceki yıllarda kız çocuklarına daha fazla alternatif sunan moda sektöründe artık erkek çocuklar için de dikkat çekici alternatifler var. Bununla birlikte yetişkinlere sunulan farklı seçenekler çocuk moda sektöründe de bulunuyor. Klişeleşen kız pembe giyer erkekse mavi söylemleri ise yeni moda anlayışıyla birlikte tarih oldu. 

Sezonun En Trend Kombinleri için Ayakkabı Şart

Ayakkabılar her yaş modada olduğu gibi çocuk modasında da stilin kilit unsurları. Kısaca ayakkabılar olmadan trendler tam anlamıyla tamamlanmış olmuyor. Zaman zaman yeni stiller ve modeller ortalığı kasıp kavurur ve herkesin üzerinde görmeye başlarız. Çocuklarda son döneme damga vuran kırmızı, yeşil, mor, sarı, turuncu, mavi gibi renkli ayakkabı kombinleri işte buna en güzel örnek olarak karşımıza çıkıyor.