Burçlara Göre Enerji Veren Taşlar
Hangi burca hani taş enerji verir? Sorumuzun cevabını Astrolog Şebnem Ekşib'den alıyoruz.

 

 

Yayın Tarihi: 11.10.2018 12:08:00

1 | 12
KOÇ
KOÇ

Astrolog Şebnem Ekşib sizler için enerjinizi yükseltecek taşları belirtti. Bu taşları aksesuarlarınızda kullanarak şansınızı arttırabilirsiniz.

 

Koç Burcu Kırmızı Mercan’dır. Ancak artık kırmızı mercan bulmak çok kolay değil. Piyasadaki kırmızı mercanların çoğu boyalı veya sahte. Bu nedenle yerine Hematit önermekteyim. Hematit, Mars enerjisini dengeleyen güzel bir taştır. Hematit dışında Kantaşı da yine bu burca iyi gelir. Koç burcunun atarlı ve spontan yani anlık hareket etme, düşünmeden atılma yönlerini Yeşil Akik güzel dengeler. Bu konuda sorunlarınız varsa Yeşil Akik ve Hematit ile dengelenmeye çalışabilirsiniz.


2 | 12
Boğa
Boğa

Boğa Burcu:  Sarı Opal, Turuncu Akik, Kalsit ile birlikte Mavi Akik de bu burcu dengeler. Öte yandan yöneticisi Venüs nedeniyle Opal ve Rutilli Kuvars taşları da yine iyi gelir. Özellikle inatçı ve sabit yönleri güçlü bir Boğa burcu iseniz, Rutilli Kuvars, Sarı Opal iştah ve boğaz bölgesi sorunlarını dengelemek istiyorsanız Mavi Akik tercih edebilirsiniz. Mavi akik boğaz bölgesinde kolye şeklinde daha iyi sonuç verirken, Rutilli Kuvarslar bileklik şeklinde de kullanabilirsiniz. Sarı Opal tercih edecekseniz yine kolye olarak öncelik verebilirsiniz. Bunun dışında mavi veya pembe renkli kuvarsları da kullanabilirsiniz…


3 | 12
İkizler
İkizler

İkizler Burcu: Yeşim, Aventurin, Mavi Akik, Akuamarin, Mavi Kristaller, Havlit, Apatit, Sodalit, Amazonit olarak sıralanabilir. İkizler burcunu dengeleyen taşlar; Selenit, Sodalit ve hızlı zihnini sakinleştirmesi açısından Oniks olarak aktarılabilir.


4 | 12
Yengeç
Yengeç

Yengeç Burcu: İnci baş taşıdır. Ancak artık neredeyse tüm incilerin kültür incisi olması nedeniyle Ay Taşı onlara daha iyi gelir. Diğer yandan Necef Taşı, Selenit ve Kalsit dengeleyen taşlar arasındadır.


5 | 12
Aslan
Aslan

Aslan Burcu : Esasen Yakut'tur. Ancak hem az bulunması, hem de çok pahalı olması nedeniyle Güneş taşı, Rodokrozit, Sitrin ve Pirit tavsiye etmekteyim. Pirit özellikle arzularına kavuşmak isteyen, bereket enerjisini çekmek isteyen Aslan burçları için dengeleyici olabilir.


6 | 12
Başak
Başak

Başak Burcu: Aventurin taşıdır. Ayrıca Yeşil Akik, Zebercet kullanabilirler.


7 | 12
Terazi
Terazi

Terazi Burcu: Gül Kuvars, Akuamarin, Necef, Apatit olmakla birlikte ayrıca Yosunlu Akik, Opal, Turkuaz olarak da sıralanabilir.


8 | 12
Akrep
Akrep

Akrep Burcu: Kaplan gözü, Oniks, Akik, Unakit, Hematit. Dengeleyici taşları ise Kaplan gözü ve Hematit olarak sıralanabilir.


9 | 12
Yay
Yay

Yay Burcu: Sitrin, kuvarslar (kristaller), Lal, Pirit iyi gelir. Yay burçlarını Oniks ve Lapus Lazuli taşları dengeler.


10 | 12
Oğlak
Oğlak

Oğlak Burcu:  Lapis Lazuli, Oniks, Dumanlı Kuvars ve Casper olarak sıralanabilir.


11 | 12
Kova
Kova

Kova Burcu: Öncelikle Florittir. Florit taşı kova burcunu dengeleyen önemli taşlardan biridir.  Bunun dışında Ametist, Lal ve Turmalin taşları da onlara iyi gelir.


12 | 12
Balık
Balık

Balık Burcu: Sitrin, Pirit, Akuamarin olarak sıralanırken, dengelenmesi için Satürn taşları ona iyi gelir yani Lapis Lazuli ve Oniks. Balık burçlarının sık değişen ve karşı taraftan etkilenen enerjilerini Selenit ve Kuvarslarla yükseltmelerini (özellikle korunma için dumanlı kuvars kullanmalarını) öneririm.