Bu Yaz Çok Konuşulacak Güneş Gözlüğü Modelleri
Özellikle son yıllarda kombinlerimizin tamamlayıcı ve olmazsa olmazı hiç kuşkusuz güneş gözlükleri. Söz konusu yeni seçilecek en iyi ve en trend güneş gözlüğü olunca dikkate alınması gereken çok şey var. Güneşli günleri 2022 yılının trend bir güneş gözlüğü ile karşılamak istiyorsanız sezonun yeni ve dikkat çeken modellerine göz atma zamanı.

 

 

Yayın Tarihi: 26.03.2022 15:04:00

1 | 10
Ray-Ban - RB3625
Ray-Ban - RB3625

Dünyayı sizin gördüğünüz gibi ifade etmek için tasarlanmış Ray-Ban, yeni sezon koleksiyonunda zamanın, trendlerin ve klişelerin ötesine geçiyor. Orijinal Ray-Ban kahramanlarından Aviator yeni sezonda yeniden karşımıza çıkıyor ama bir farkla. Pilot model bu kez ışınları yenen Chromance lens seçenekleriyle de farkını ortaya koyuyor.


2 | 10
Ray-Ban - Julie RB 3957
Ray-Ban - Julie RB 3957

Ray-Ban arşivlerinden yeni sezona alışılmışın dışında bir tarz ile merhaba diyen bir diğer model ise Julie. 80'lerin ikonik tarzını yansıtan model oldukça havalı bir görünüm için ideal.


3 | 10
Ray-Ban – RB2197
Ray-Ban – RB2197

Yazın gelişine uyum sağlayan bir diğer dikkat çekici model ise yeni geometrik şekli ile The Elliott. Ray-Ban The Leonard ailesinin modern ruhunu yansıtan model yumuşak açıları, ince çizgileri ve yeni renkleriyle uzun yıllar favoriniz olmaya aday.


4 | 10
Burberry - BE4364
Burberry - BE4364

 Burberry’nin yeni sezon güneş gözlüğü koleksiyonunda modern stillerle tasarlanan büyük boyutlu modeller ön plana çıkıyor. BE4364 modeli biyo bazlı lenslerle biyo-asetat malzemeden işlenmiş kare çerçevesi ise Burberry ekose deseni ile dikkat çekiyor.


5 | 10
Dolce&Gabbana - DG6177
Dolce&Gabbana - DG6177

Jennifer Lopez ve David Gandy’nin başrolde olduğu Dolce&Gabbana Gözlük  koleksiyonu hiç kuşkusuz sezonun en dikkat çeken koleksiyonlarından biri! Yeni koleksiyona fütüristtik ve dinamik bir dokunuş kazandıran orijinal siyah enjeksiyon maske tasarımı ise sezonun en iddialı ve ses getirecek tasarımlarının başında geliyor.


6 | 10
Persol - PO3292S
Persol - PO3292S

 

Yaşanan hayatı gözler ve moda aracılığıyla yansıtmak için her zaman hazır olan Persol bu sezonda da koleksiyonda yer alan modelleriyle özgün tarzını ortaya koyuyor. Koleksiyonun en favori modellerinin başında ise gerek tasarımı gerekse renk seçenekleriyle 0PO3292 geliyor. Daima beklenmedik bir açı arayan bu cesur, ilhamını arşivden alan kare modelin düz gelen kaş kısmı ve vurgulanmış anahtar deliği köprüsü, Dr. Woo’nun özgün sanatının terziliğini tanımlıyor.


7 | 10
Persol – PO3264S
Persol – PO3264S

Olağanüstü işçilik, hassas tasarım özellikleri Persol’ün özel vintage dokularını hissettiren bir diğer model ise 0PO3264S. Bu panthos güneş gözlüğü çerçeveleri, ince ikili köprüyü altta ince metal köprülü asetat çerçeveyle birleştirerek çağdaş tasarım etkilerini benimseyen sofistike bir yapıya sahip. Persol tutkunlarının aradığı efsane!


8 | 10
Prada - PR15YS
Prada - PR15YS

Prada Symbole koleksiyonun dikkat çeken bir diğer modeli ise Prada SPR15Y. Kızıl Kaplumbağa Deseni, Kaplumbağa Deseni ve Siyah versiyonlarıyla koleksiyonda yerini alan bu tasarım koleksiyonun stilistik unsurlarını göz alıcı bir dokunuşla yeniden ele alıyor. Bu sene Prada koleksiyonu oldukça iddialı. Geçtiğimiz yıllarda sıklıkla görmeye alıştığımız Prada bu sezon da yeni modelleri ile sıkça karşımıza çıkacak gibi duruyor.


9 | 10
Prada - PR23YS
 Prada - PR23YS

Prada Symbole koleksiyonunun yeni stili, büyük boy bir tasarım ve cesur hacimleri ile yeni sezonda yeniden karşımıza çıkıyor. Geometrik detaylar, Prada’nın geleneksel üçgen logosunun kontrast renklerde ikonografik bir yorumuyla kişiselleştirilen modelin saplarında canlı Havana nüansları tasarımı eşsiz bir biçimde tamamlıyor.


10 | 10
Hailey Bieber X Vogue Eyewear
Hailey Bieber X Vogue Eyewear

Sezonun en görkemli iş birliklerinden bir diğeri ise Vogue Eyewear’ın göz alıcı yeni marka elçisi ve kreatif ortağı olan moda perisi, model Hailey Bieber ile hazırladığı göz kamaştırıcı koleksiyon. Tarzında yeni bir sayfa açmaya hazırlananlar için tasarlanan koleksiyonda 4 farklı model yer alıyor. Hailey Bieber X Vogue Eyewear koleksiyonundaki her bir çerçevenin sapında ise markanın imzası olan özel bir logo yer alıyor. Ayrıca gözlüğünüzü stil sahibi bir şekilde dilediğiniz yere götürebilmeniz için her modelle birlikte trendlere uygun, özel üretim bir taşıma kılıfı veriliyor.