Trendus Logo

Hatice Gökçe'den "Yenidoğan" Koleksiyonu

Hatice Gökçe "Yenidoğan" Koleksiyonu - Hatice Gökçe'den "Yenidoğan" Koleksiyonu
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 28

Hatice Gökçe "Yenidoğan" Koleksiyonu

Bayburt Bölgesine özgü ehram kumaşından ve geri dönüştürülmüş akrilik elyafı Acrycycle’dan Fashion Week Istanbul için herkesin uzun yıllar giyebileceği bir koleksiyon hazırladı.

 

Yenidoğan 2022 Sonbahar Kış koleksiyonu ile adeta yünün geçmişi, şimdisi ve geleceği buluşuyor. Ehram kumaşı ile geçmişe olan saygısını, %100 doğal ve saf yün içeren İpekiş’in ürettiği kumaşıyla günümüze olan bağlılığını ve geleceğin elyafı Acrycycle ile geleceğe olan umudunu tüm dünyaya duyurmak isteyen Hatice Gökçe, bu koleksiyonuyla doku ile olan sonsuz aşkını da bir kez daha bizlere gösteriyor.

 

Bilinçli, saygılı ve çevresine daha duyarlı yeni jenerasyonun enerjisini ve beklentilerini her zaman çok ilham verici bulan Hatice Gökçe, her bir tasarımına bir de kimlik kartı ekleyerek bu beklentileri etkin bir çözümle karşılıyor. Bu konu kendisine sorulduğunda;

 

‘’Kendimi bildim bileli çevreme, tabiata kısaca dünyamıza karşı hep çok duyarlı olmuşumdur. Tekstil sektörünün dünyayı kirleten ikinci büyük sektör olduğunu bilmek beni her zaman daha çevreye duyarlı tasarımlar ve üretim yaptırmaya yöneltti. Bu koleksiyon ile bu hayalimi tamamen gerçeğe dönüştürüyorum. Bu kartla kumaşı kimin dokuduğu, ipliği kimin ürettiği, dikimi kimin gerçekleştirdiğini görebiliyorsunuz’’ diyerek anlayışını özetliyor.