Trendus Logo

1 Hafta Boyunca Denedik: Bulletproof Coffee / Kurşungeçirmez Kahve

1 Hafta Boyunca Denedik: Bulletproof Coffee / Kurşungeçirmez Kahve - 1 Hafta Boyunca Denedik: Bulletproof Coffee / Kurşungeçirmez Kahve
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
3 / 4

1 Hafta Boyunca Denedik: Bulletproof Coffee / Kurşungeçirmez Kahve

1 haftalık süreç nasıl geçti? 

Müşra: Öncelikle şunu belirteyim, her gün içmiyorum. Hafiften reflü dokunuşu da olduğu için bende; bir sabah içip bir sabah içmiyorum. Bu da sadece hafta içi, 3 gün denemem anlamına geliyor. Intermittent Fasting asla inandığım veya uygulayacağım bir şey değil şimdilik ancak bu kahveyi içerek yanlışlıkla "ondan" yapmış olabilirim. Sabah 10.00 civarı bu kahveyi içiyorum, 1 saat sonrasında HIIT/kardiyo/jimnastik rutinimi yapıyorum, spor sonrası 2 hurma yiyorum. Akşam yemeğine kadar beni inanılmaz derecede tok tutuyor. 

Bu şekilde 1 haftada 3 kilo gibi bir kayıp yaşadım ve tabii ki bundan inanılmaz keyif aldım! Sporda daha çok yağ yaktırıyor olabilir çünkü karın kaslarım daha belirginleşti, güç verdiği de kısmen doğru. Kardiyo sürem bunu içtiğimden beri daha çok uzadı. 

Enerji ve beyni çalıştırma noktasında da başarılı olduğunu düşünüyorum. Benden bu karışıma 10 puan! Ancak burada önemli bir şey belirteyim; bence türk kahveli versiyon her konuda filtre kahveliden daha başarılı ama onu da her gün yağ ile içip kendimi mutsuz edemem bir "sade türk kahvesi" sever olarak!

Öte yandan düzenli filtre kahve tüketiminin cildime iyi gelmediğini düşünüyorum, sanki kahveyle aynı renge dönüşüyorum, sanki kahve içimi çürütüyor.... Keşke meyve suyu ile yapın aynı etki oluyor gibi bir şey çıksa!


Kübra: Ben ne kadar hevesli olsam da ilk etapta oldukça çekingendim açıkçası. İlk hazırlayışımda kahvemin üzerinde yağ bulutları görmek beni bir tık örseledi. Bu yüzden kahvenize birkaç damla süt eklerseniz belki o görünümü yumuşatabilirsiniz gözünüze de hitap etsin istiyorsanız.

Tadı konusunda ise hiçbir çekinceme gerek kalmadı çünkü gerçekten bayıldım. Kahvemin aromasını yumuşattı ve çok daha leziz kıldı. Belki psikolojik, belki gerçekten öyle bilmiyorum ama bu kahveden sonra kendimi çok daha ayık hissettiğim kesin.