Facebook Whatsapp`ı satın alıyor

Instagram`ı 1 milyar dolara satın alan Facebook, şimdi de gözünü Whatsapp`a dikti.

 

 

Facebook Whatsapp`ı satın alıyor
Yayın Tarihi: 3.12.2012 14:03:00

Sosyal medyanın amiral gemilerinden olan Facebook, internet üzerinden metin, fotoğraf ve video göndermeye yarayan popüler uygulama Whatsapp`ı satın almak için görüşmelere başladı.

Bir milyar kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, iki milyar kullanıcıya ulaşmak için mesaj trafiği 10 milyara ulaşan Whatsapp`ı satın almak istiyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yakın zamanda verdiği bir röportajda ‘Önümüzdeki dönemde en büyük pazar, mobil uygulamalar olacak. Dünyada 5 milyar cep telefonu var’ diyerek bu görüşmelerin sinyalini vermişti. 
 
Eğer söz konusu satın alma gerçekleşirse 0.99 dolara satılan ve içinde reklam barındırmayan Whatsapp`ın fiyatında bir değişiklik olabileceği konuşuluyor. Ancak şirketin kurucularından Jan Kaum haziran ayında yaptığı açıklamada ‘Reklamlar hem estetiği bozuyor hem de kullanıcının zekasına hakaret ediyor’ ifadelerini kullanmıştı. 
 
Haber: Merve Pınar  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X