Elektronik Sigara Kullanıcıları O Hastalığa Yakalanıyor!

Yapılan son araştırmalara göre elektronik sigara kullanıcılarının metal işçilerinde görünen sert metal akciğer hastalığına yakalanma riski yüksek.

 

 

Elektronik Sigara Kullanıcıları O Hastalığa Yakalanıyor!
Yayın Tarihi: 5.12.2019 15:54:00
Sadece altı ay elektronik sigara içen 49 yaşındaki kadın öksürme ve solunumda hırıltı şikayetleriyle doktora gitti. Yirmili yaşalrdan beri sigara kullanan kadına nadir görülen Sert Metal Pnömokonyozu teşhisi koyuldu. Bu hastalığın bir diğer adı da "kobalt akciğer" hastalığı.

Şimdiye kadar bu akciğer hastalığı en çok metal işçilerinde görüldü. Tipik olarak, aletleri keskinleştiren, metal tozlarına maruz kişiler de sert metal akciğer hastalığı riski altında. Yapılan araştırmalarda kadının hastalığına sebep olan şeyin elektronik sigara olduğu belirlendi.Araştırmacılar, sert metal akciğer hastalığına yakalanan kadının, bu hastalığa yakalanma sebebi olarak elektronik sigaranın ısıtılmış bobinini işaret ediyorlar. 2018'de yapılan bir araştırma neticesinde ise, sert metallerin yeniden doldurulan kartuşlardan değil, elektronik sigaraların bobinlerinden sızdığı belirtilmişti.

Elektronik sigaralar, sigara tüketenler için daha masum görülüyor ve çoğu zaman sigaraya alternatif olarak kullanılıyor. Ancak kesinlikle zararsız değiller ve sağlık açısından kötü sonuçlar doğurabiliyorlar. Sigaranın kötü etkisini yok etmek için alternatif aramayın. Sigarayı direkt bırakın.

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X