Elegan, Zamansız ve Zarif: Emilge's

Sabah uyandığınızda kahvenizi ya da çayınızı içmek için seçtiğiniz bardak size keyif vermeli. Mutlu hissettiren tasarımları elleriyle yaratan Emilge’s, birbirinden zarif porselenle hayatımıza dahil oluyor.

 

 

Elegan, Zamansız ve Zarif: Emilge's
Yayın Tarihi: 15.02.2021 14:03:00
Seramik sanatçısı Emilge Cimilli’nin tasarladığı Limoges porselenden yapılmış incecik muglar fırından çıkar çıkmaz sahibiyle buluşuyor.
 
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünden birincilikle mezun olan Emilge Cimilli, Güngör Güner ve Jale Yılmabaşer gibi önemli seramik sanatçılarının öğrencisi olarak başladığı yola, kendi atölyesi ‘Emilge’s’ ile devam ediyor. Minyatür, kaligrafi ve ebru sanatları üzerine önemli isimlerden eğitimler alan Cimilli, birçok karma sergiye davet alarak katılımda bulunmuş.
 
İstanbul Beykoz’da yer alan atölyesinde hem tasarımlarını gerçekleştiren hem de dersler veren seramik sanatçısının yarattığı objeler arasında tamamen el yapımı bardaklar, tabaklar ve vazolar yer alıyor. Üzeri altın işlemeli modeller zamansız karakteriyle her stile uyum sağlamayı başarıyor. Sizi mutlu hissettirecek her parçayı günlük olarak kullanması konusunda tüketicisini yüreklendiren markanın hikayesini kurucusu Emilge Hanım’dan dinleyecek olursak: “2014 yılında atölyemi açtım ancak henüz bir isim bulamamıştım. İlk müşterim sevgili Fem Güçlütürk (Labofem) ‘Emilge’ gibi bir adın varken neden başka isim arıyorsun.’ dedi ve Emilge’s böylece doğmuş oldu.”

Emilge’s kurulduğunda sadece kurumsal firmalar, cafeler ve restoranlarla çalışıyorken pandemi sürecinin başlamasıyla artık bireysel tüketicilere satışa kapılarını açtı.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DEKORASYON HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X