Bebek Cildi Hakkında Bilmedikleriniz


2 / 2

Bebek kıyafetlerini yıkarken dikkat edilmesi gerekenler


 

 

Cilt yapısının hassasiyeti...

Yağ ve ter bezleri tam olarak gelişmediği için, bebeklerin ciltleri üzerindeki koruyucu tabaka nem kaybına karşı koruyucu görevini yapamaz. Bebek cildi çok hassas olduğundan alerji riskini en aza indiren, saf ve ciltle uyumlu maddeleri içeren ürünler tercih edilmelidir. Boya maddesi, alkol gibi zararlı maddeleri içeren ürünler kullanılmalıdır. 

Cilt kuruluğu aşırı ise bebeğe rahatsızlık verir Aşırı cilt kuruluğu genetik olabilir. Banyosunda kullanılan ürün ve bol bebe yağı veya nemlendiricisi ile cildi nemlendirerek rahatlatmak gerekir. Bu uygulama sonucu belirtilerin geçmesi gerekir. Aşırı kuruluk geçmez, kaşıntı ve giderek egzama belirtilerine dönüşürse, bebeğin rahatsızlığı artacaktır. Bebeğe, üzerine sıkı oturmayan bol pamuklu giysiler giydirmek ve onu çok sıcak, çok soğuk ve rüzgarlı ortamlardan, ev bitkilerinden, evcil hayvanlardan, polenlerden ve sigara dumanından uzak tutmak gerekir.Bebek kıyafetlerini yıkarken...

Her ne kadar bebeğin cildine büyük özen gösterip onun için en seçici ve özel ürünleri kullansanız bile bu yeterli olmaz. Onun tenine değen her şey hakkında dikkatli düşünmeniz gerekir. Bir kere bebeğinize değecek olan her eşyayı, battaniyeden tülbentte, badiden havluya, her şeyi mutlaka önceden yıkamanız ve ütülemeniz gerekir. Tabii onları yıkarken tercihen diğer çamaşırlardan ayrı olarak yıkamalı, özel olarak üretilen hipoalerjenik ve dermatolojik deterjan ve yumuşatıcılar kullanmalısınız. 

Yıkadığınız ürünleri saklarken naftalin veya başka türlü güve ilaçları kullanmamalısınız. Ürünleri yıkama talimatlarına uygun olarak yıkamayı da ihmal etmeyin. 
 


ÖNCEKİ
2 / 2
SONRAKİ


 

 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER ANNE VE ÇOCUK HABERLERİ

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X