Bahçe Mobilyası Önerileri


1 / 3

Bahçe Mobilyası Önerileri


 

 

Bahçe Mobilyası Önerileri

Bahçe Mobilyası Malzemeleri

Tik Ağacı Bahçe Mobilyası

Tik ağacı Uzak Doğu’da Burma ve Endonezya’da yetişen bir ağaç türü olup, tik bahçe mobilyaları her türlü hava koşullarına dayanabilir. Tik ağacını iki gruba ayırabiliriz:
Birinci guruba devlet kontrolünde satılan ağaçları gösterebiliriz. Bu ağaçlar belli bir yaşa gelince kesilir.Tik ağacı yağlı bir ağaçtır, hava koşullarından zamanla eksilen yüzeysel yağları tamamlamak için senede 1-2 defa tik yağı ile yağlamak gerekir. Kış ortamında kaldığı zaman gri bir renk oluşur, bu doğal bir süreçtir özel bir bakım ve yağlama ile ilk haline geri döner. Kış ortamında kalmayan kapalı balkon gibi yerlerde kalan ürünlerde özel bir bakıma gerek yoktur.

 

Rattan ve Bambu Bahçe Mobilyası

Rattan sentetik (plastik) ve doğal rattan olmak üzere 2’ye ayrılır. Tropik iklim kuşağında yetişen bir bitkidir. Ülkemizde adı daha çok bambu diye bilinir. Çok farklı çeşitleri vardır; genelde yetiştiği yörenin ismini alır. Rattan bahçe mobilyası alırken malzemenin iyi kaliteli ve lekesiz, hasır çaplarının ise eşit olmasına dikkat edilmelidir. Ana gövdeyi oluşturan rattanlar özel kalıplarda bükülmüş ve özel vidalarla bağlanmış olmalıdır. Hasırlar kırılgan, seyrek ve esnek olmamalı, temiz bir el işçiliğiyle gergin ve uç bitimleri iyi gizlenmiş olmalıdır.  Bambu esner bükülmez ve içi boştur sadece boğum araları kapalıdır.
Rattan mobilyalar doğal ürünler olduğundan kullanımı sırasında aşırı su ve yağmurdan korunmalı, su ile yıkamak yerine fırça ve bez kullanarak temizlenmelidir. Küflenmeye neden olabileceğinden aşırı nemli kapalı ortamlarda bırakılmamalıdır. Böceklenme olasılığına karşı periyodik olarak ilaçlanmalıdır.

Akasya ve Diğer Ahşaplardan Balkon Mobilyası

Suya karşı dayanıklılığın fazla önemli olmadığı kapalı balkon tarzı yerlerde kullanılabilir.Plastik Balkon – Bahçe Mobilyası

Klasik beyaz renkli olanlarının yanında çok değişik ve güzel renk ve desenlerde olan modelleri de bulunmaktadır. Doğal bahçe mobilyası malzemeleri daha şık ve güzel görünmekle birlikte bakımının oldukça zor olması plastik mobilya kullanımını arttırmaktadır.Bahçe Mobilyası Rengi

Güneşten açılmış yer yer farklı renklere bürünmüş mobilyalara sahip olmak istemiyorsanız bahçe mobilyanızın rengini açık renk seçmelisiniz. Mobilyanız ahşap olacaksa ceviz ve kiraz tonlarından ziyade, açık çam ve akça ağaç ve diğer açık – renkli malzemelere yönelmelisiniz. Eğer pvc mobilya alacaksanız koyu ahşap ya da yeşil renkler yerine, açık ahşap tonları ya da beyaz tercih edilmelidir.

Bahçe Mobilyaları Yüzeyi Niye Önemli?

Bahçe veya açık balkonlar toz toprak alabilen yerlerdir. Bu yüzden mobilyanın kolay temizlenebilmesi çok önemlidir.. Ahşap mobilyalarda daha pürüzsüz yüzeyler, plastik malzemelerde damarsız ve parlak yüzeyler tercih edilmez ise damarların ve pürüzlerin arasına dolacak tozlar daha yepyeni almış olduğunuz mobilyalarınızı eski ve kirli bir görüntü sergileyebilir.Bunun yanında yıllık bakımlarda yüzey ve desenin sade olması bakımın daha kolay olacağı anlamına gelir.
İnce desenler ilk başta güzel görünse de bunların da aralarına dolacak toz toprak kötü görünüm sağlar. tadınızı kaçırır.
Mobilya ile kullanılacak minder ya da sehpa-masa örtüsü görsellik açısından çok önemlidir. 

Bahçe Mobilyası Fiyatları

Bahçe mobilyası fiyatları oldukça değişkenlik arz etmektedir. Kaliteyi ucuza almanın çok ama çok zor olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.


ÖNCEKİ
1 / 3
SONRAKİ


 

 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X