Bakımlı ve Sağlıklı Tırnaklar İçin Ev Yapımı 5 Maske

Sağlıklı tırnak derileri demek sağlıklı tırnaklar demektir. Tırnak etleriniz yumuşak ve nemli olmadığı sürece hangi ojeyi sürerseniz sürün ellerin bakımsız görünür. Bunu çözmek için önereceğimiz bu 5 ev yapımı maskeyi mutlaka deneyin.

 

 

Bakımlı ve Sağlıklı Tırnaklar İçin Ev Yapımı 5 Maske
Yayın Tarihi: 16.09.2020 09:51:00
Badem yağı
 
Tırnaklarınızın çevresine badem yağı sürmek, içeriğindeki E vitamini sayesinde tırnaklarınızın nemli kalmasını sağlar.

Aloe vera jel

Tırnaklarınıza ve tırnak çevrenize 15 dakika kadar aloe vera jel sürün ve bekletin. Ardından durulayın. 

Muz ve bal

İki muzu ezin ve üzerine 1 çorba kaşığı bal ekleyin. Ellerinize uygulayın ve 15-20 dakika beklettikten sonra doğal sabunlu suyla yıkayıp durulayın. Muz çok fazla mineral ve vitamin içerdiği için bu uygulama ellerinizle tırnaklarınıza nem sağlar.

 

Süt ve yulaf

2 çorba kaşığı yulaf ezmesini bir miktar süt ile karıştırın. İçerisine hoş bir koku katması için en sevdiğiniz yağdan katabilirsiniz. Tırnaklarınıza 15-20 dakika uygulayıp durulayın; bu uygulamayı tırnak etleriniz tekrar nem kazanıp yumuşayana kadar her gün tekrarlayın.

Zeytin yağı ve esmer şeker


1 çorba kaşığı esmer şeker ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Tırnaklarınıza peeling şeklinde uygulayın. Böylece ölü derilerden arınıp tırnak etleriniz yumuşayacak.

 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X