Artık Bir İlişki İsteyenlerin Hemen Yapması Gereken 21 Şey

Eğer ilişki hayatınız istediğiniz ya da seneler önce hayal ettiğiniz gibi gitmiyorsa ve bunu değiştirmek istiyorsanız belki de şimdiye kadar yaptıklarınızı, yapmadıklarınızı, davranışlarınızı ve düşüncelerinizi gözden geçirmeniz gerekiyordur.

 

 

Artık Bir İlişki İsteyenlerin Hemen Yapması Gereken 21 Şey
Yayın Tarihi: 9.01.2023 18:16:00
“İlişki arayışı” çoğu zaman insanların birçok hata yapabildiği ve işin daha kötüsü bu hataları fark etmeden sürdürüp durduğu zorlu bir süreçtir. Bir süre sonra yaptığımız hatalar bizim için o kadar tanıdık hale gelir ve konforlu olurlar ki bunlardan kaçmaktansa sürekli kendimizi onlara sürükleriz. Aslında hep aynı tip insanlar tarafından üzülmemizin ya da aynı şeyleri yaşayıp durmamızın sebebi de bu hataları yapmaya olan düşkünlüğümüzdür.

 
Peki “artık ilişki istiyorum” diyorsak bu süreci hızlandırmak için neler yapabiliriz?

 
 1. Hızlıca tahminler yapmaktan ve kararlar almaktan kaçının.
 2. İlk görüşte aşık olmayı beklemeyin.
 3. Her şeyin mükemmel olmayacağını ve insanların da ilişkilerin de kusurları olabileceğini kabullenin.
 4. Tek bir insan tipine takılı kalmayın. Dışarıda bambaşka ve sizin için daha uygun biri olabilir!
 5. Tek bir kişiye tüm enerjinizi ve çabanızı harcamayın. Tüm yumurtalarınızı tek baskette tutmanıza gerek yok, flört etmek suç değil.
 6. Her tanıştığınız insanı eski sevgilinizle kıyaslamayın.
 7. İnsanlarda gördüğünüz ve ileriyle ilgili size haber veren yanlış davranışları görmezden gelmeyin.
 8. İlişkide ne aradığınızı ve neye ihtiyaç duyduğunuzu anlayamıyorsanız belki de ilk önce kendinizde iyileştirmeniz gereken şeyler vardır. Kendinize yönelin.
 9. Kendinizi iyileştirmek kendinizi değiştirmek değildir. Başka biri için kendinizi değiştirmeyin.
 10. Ailenizin ve arkadaşlarınızın ilişkileriniz hakkında onaylarını beklemeyin. Bu ilişkiyi siz yaşayacaksınız.
 11. Filmler, kitaplar ve dizilerden öğrendiğiniz stratejileri karşınızdaki kişiler üzerinde denemeyin. İkili ilişkilerde bir kural uyguluyorsanız bu kuralı sizin oluşturduğunuza ve başka birilerinden öğrenmediğinize emin olun.
 12. İnsanların mesajlarını görmezden gelmeyi bırakın. Belki de çok içinize sinmediğini düşündüğünüz o insanlardan biri aslında tam size göredir.
 13. Topluluk içinde sürekli telefona bakmayı bırakın. Belki de kaderinizdeki kişi dışarıda bir yerde size selam vermeyi bekliyordur.
 14. Başka yerlere gitmeyi, yeni mekanlar keşfetmeyi deneyin. Rutin bir düzende yeni insanlar görmek daha zor olabilir.
 15. Tanıştığınız herkesin ilk günden “doğru kişi” olduğunu düşünmekten vazgeçin. Bu bir süre sonra flört konusunda hevesinizin kaçmasına sebep olabilir.
 16. İşler ciddileşince kaçmayın. Korkmanın anlamı yok, belki her şey güzel olur.
 17. “Cool” olmak zorunda değilsiniz. Kendiniz olun.
 18. Sınırlarınızı görmezden gelmeyin. Önemli olan sizsiniz, unutmayın.
 19. Tanışma dönemini uzatmayın. Defalarca görüşüp hala hiçbir enerji hissedemediyseniz karşınızdaki kişiyi arkada bırakma zamanı gelmiş demektir.
 20. Başka insanların zaman çizelgelerine takılmayın. Sizin flört döneminiz daha uzun sürebilir ya da hemen ilişkiye başlayabilirsiniz. Herkes aynı şekilde ilişki yaşamak zorunda değildir, unutmayın.
 21. İlişkiniz olduğunda mutlu olacağınızı düşünmeyi bırakın. Tek başınıza mutlu değilseniz, sizi kimse uzun vadede mutlu edemez. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X