29. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Aralık'ta Başlıyor

29. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Aralık'ta sinemaseverlerle buluşuyor.

 

29. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Aralık'ta Başlıyor
Yayın Tarihi: 19.11.2018 11:14:00


Başlangıcından günümüze, yürütücülüğünü Hilmi Etikan’ın yaptığı “İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali”,  bundan tam 39 yıl önce, sadece ulusal filmlere yer vererek programına başlamış, 1989 yılından sonra uluslararası kimlik kazanarak yoluna devam etmiştir. Bugüne dek yüzlerce kısa filmi seyirci ile buluşturmuş, Türkiye’de kısa filmin gelişmesine ve yaygınlaşmasına öncülük etmiş, düzenlediği panel ve atölyelerle genç yönetmenlere yol göstermiştir. Bu yıl da, “29. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali” 14-21 Aralık 2018 tarihleri arasında, sinemaseverlere Türkiye’den ve dünyanın birçok değişik ülkesinden seçilmiş kısa filmleri sunmaya hazırlanıyor.

Kaçırılmaması gereken bu programda yer alan filmlerin büyük bir çoğunluğu uluslararası birçok festivalde gösterilmiş, aldığı alkışlar ve ödüllerle son yılların en beğenilenleri arasında kendine yer edinmiş çalışmalar. Filmler, festival boyunca, İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi Sinema Salonlarında gösterilecek. Katılım ücretsiz.

www.istanbulfilmfestival.com
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X