2021 Uluslararası Woolmark Ödülü Finalistleri Belli Oldu

Dünyanın orijinal ve en prestijli moda ödülleri ve yetenek gelişim programı kabul edilen Uluslararası Woolmark Ödülü için 6 finalist belirlendi. Finalistleri belirleyen Danışma Konseyi’nde moda dünyasının önde gelen saygın isimleri yer alırken Naomi Campbell’ın da yer alması dikkat çekti.

 

 

2021 Uluslararası Woolmark Ödülü Finalistleri Belli Oldu
Yayın Tarihi: 24.11.2020 16:05:00
Ralph Lauren, Yves Saint Laurent ve Karl Lagerfeld gibi dünyanın önde gelen tasarımcılarının keşfedilmesini sağlayan Uluslararası Woolmark Ödülü için uzman bir Danışma Konseyi, 380'den fazla finalist arasından seçim yaptı. Yeteneğin kültürel veya coğrafi sınırları olmadığını kanıtlayan başvurular, Avustralya'dan Nijerya'ya, Peru'dan Danimarka'ya ve İngiltere'den ABD'ye 55 ülkeden geldi. Seçilen altı finalistin çalışmalarının yenilik, tedarik zinciri şeffaflığı, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık taahhüdünü vermesine dikkat edildi. 

Danışma Konseyi’nde yer alan Naomi Campbell, “Uluslararası Woolmark Ödülü'nü desteklemek benim için zevktir. Sektörümüz inanılmaz derecede zorlu zamanlardan geçiyor. Şimdi her zamankinden daha fazla ortaya çıkan gelişmeleri desteklemeye devam etmeliyiz. Gelecek onlar, sektörümüzün çeşitlilik ve sürdürülebilirlik konusunda devam eden misyonunu ilerletmek için bu yılki finalistlerden yaratıcı ve yenilikçi hangi çalışmaların geleceğini merakla bekliyorum.” dedi.

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X