Yoğurdunuzu Kendiniz Mayalayın

Hem temiz hem sağlıklı bir yoğurt yemenin en basit yolu evinizde yoğurdunuzu kendiniz mayalamanız. Ve bu mayalama işlemi tahmininizden daha kolay.

Yoğurdunuzu Kendiniz Mayalayın
Yayın Tarihi: 14.01.2017 01:17:00

 

 

Yoğurt Yemenin Başlıca Faydaları:

-Tansiyon dengesini sağlar.

-Kemik erimesine karşı önemli bir besin türüdür.

-Kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olur.

-Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

***Yoğurt mayalarken en önemli nokta süt seçimi. Seçtiğiniz sütün kalitesine, güvenirliliğine ve tarihine mutlaka çok dikkat edin.

Adım Adım Yoğurt Mayalama Tarifi:

-Sütü tencerede kaynatın.

-Kaynarken hafif hafif karıştırıp, içindeki suyun buharlaşmasını sağlayın.

-Ocaktan aldıktan sonra mayalayacağınız yerde, ısısını koruyacak şekilde, etrafını kalın örtülerle sarın ve soğumaya bırakın.

-Ara ara serçe parmağınızla ısısını kontrol edin. Süt sıcaklığı mayalanmaya uygun olduğunda, parmağınızda sıcağa biraz yakın şekilde ılıklık hissedersiniz.

-Ardından tahta kaşıkla, 1 litre süt için 1 yemek kaşığı dolusu yoğurdu, kaynatıp ılıttığınız sütle iyice ezin ve püre kıvamına getirin. Sonra sütün içinde iyice dağılana kadar karıştırın.

-Tencerenin kapağını kapatın ve tencereyi yine kalın örtü ile sıkı sıkı sardıktan sonra kalorifer yakınında 4-6 saat bekleterek mayalanmasını sağlayın.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER SAĞLIK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X