Yeniden Ağaç Olan Ekilebilir Kitap

Arjantin`de basılan bir çocuk kitabı çocuklara doğal kaynakların önemini anlatmak amacıyla hazırlandı. Bu kitap okunduktan sonra ekilip birkaç hafta içinde ağaç oluyor.

 

Yeniden Ağaç Olan Ekilebilir Kitap
Yayın Tarihi: 4.08.2015 14:34:00

"Mi Papá Estuvo en la Selva" (Babam Ormandaydı) adlı el yapımı çocuk kitabı özenle her sayfasına tek tek tohumlar yerleştirilerek hazırlanmış.

Kitap ekolojik mürekkep ve asitsiz kağıtlarla yapılmış bu projenin amacı insanlar için kullanılan doğal kaynakların geri dönüşümlerinin önemini çocuklara anlatmak ve tıpkı çocuklar gibi büyüyebileceğini göstermek.

Kitabın yayıncısı Pequeno Editor Yayınevi web sitesindeki açıklamada bu kitap projesini şu cümlelerle anlattı: “Okuduğumuz her şey zihnimizdeki kütüphanenin bir parçası. Bu yüzden okumak içimizde kök salan ve bizi değiştiren bir eylem. Bir kitabı ekme işi, insanları çevre konusunda duyarlı olmak konusunda cesaretlendiren, olan duyarlılığı ve farkındalığı artıran bir eylem.” 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X