Yeni Nesil Meslek, Emoji Çevirmenliği

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte meslek olarak benimsenebilecek yeni iş alanları doğuyor.

 

Yeni Nesil Meslek, Emoji Çevirmenliği
Yayın Tarihi: 15.12.2016 02:39:00
Son yıllarda geliştirilen uygulamalar ile birlikte çevirmenliğin doğası da değişiyor. Londra tabanlı bir çevirmenlik firması emoji çevirmenliği bölümü açtı. Üstelik “bu yeni dili akıcı olarak bilen” çalışanlar aranıyor.

Londra merkezli Today Translation şirketi “dünyanın en hızlı gelişen dili” için çalışmalara başladıklarını duyurdu. İlk aşamada emojilerin kullanım alanlarını iyi bilen çevirmenlere ihtiyaç duyuluyor. Bu alanda çalışmayı düşünenlerin aylık olarak emoji trendlerini takip etmesi, gelişmeleri gözlemlemesi ve kafa karışıklığı yaşanan ifadeleri belirlemesi gerekiyor. Bunun yanında kültürden kültüre değişen kullanım alanlarının raporlaması da büyük önem taşıyor. BBC‘ye konuşan Jurga Zilinskiene bu alanda çevirmen ihtiyacı olduğunu yakın zamanda yaptıkları bir iş sayesinde fark ettiklerini dile getirdi. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X