Yeni Flagship Heritage Siyahın Zarafetiyle Zamana Meydan Okuyor!

Longines, siyah kadranlı ve 1950’lerin karakteristik izlerini taşıyan yeni modeli ile, Flagship koleksiyonuna görkemli bir saygı gösterisinde bulunuyor. Döneme ait nadir bir parçadan ilham alan bu saat, sade ve zamana meydan okuyan bir estetik sergiliyor. Teknik uzmanlığı geçmişin zarafetiyle buluşturan saat, markanın Heritage koleksiyonuna zenginlik katıyor.

 

 

Yeni Flagship Heritage Siyahın Zarafetiyle Zamana Meydan Okuyor!
Yayın Tarihi: 29.06.2020 10:42:00
1957 yılında piyasaya sürülen Flagship koleksiyonu, Longines’in kendi adını taşıyan ilk ürün gruplarından biriydi. Amiral gemisi, filonun başkumandanının forsunu taşıyan gemidir. İhtişamlı adıyla öne çıkan koleksiyon, kanatlı kum saatinin sembolize ettiği markanın 1950’li yıllardan itibaren baş tacı olacaktı. Erkekler için tasarlanmış bu saatler, zamanla kadın müşterilerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Longines, koleksiyonerlerce aranan, 1957 yılından siyah kadranlı nadir bir modelden ilham alarak erkeklere olduğu kadar kadınlara da hitap eden ve zamana meydan okuyan bu tasarımı bugün yeniden yorumluyor. Teknik uzmanlık ve zarafeti bir araya getiren, tümüyle siyah yeni Flagship Heritage, tüm nostaljik saat tutkunlarına hitap edecek.

Kendinden kurmalı mekanik hareketi (L615) ile donatılan saat, 38,50 mm’lik paslanmaz çelik bir kasayla geliyor.
Koleksiyonun karakteristik özelliklerinden biri olan kasa, aynı zamanda içe doğru uzanarak saate rafine ve şık bir
siluet kazandıran tasarıma sahip.

Seri için üretilen ilk saatin tasarımına sadık kalan bu model, siyah vernikli kadranı, cilalı yüzey kaplaması ve bunları vurgulayan, çok yüzeyli indeksiyle, görücüye çıkıyor. Tarih, saat 6 çizgisinin üstünde, her ikisi de 1950’lerin saat estetiğini yansıtan, saatin ortasının biraz altına yerleştirilmiş bir saniye sayacının ve “Flagship” yazısının hemen altında yer alıyor. Yunus şeklindeki akrep ve yelkovan, yansıma önleyici safir kristal içerisindeki bu sade kompozisyonu güçlendiriyor.

Vidalı arka kapağın üzerinde, bu koleksiyonun amblemi olan, mavi sırlı altın rengi bir motif yer alıyor. Bu model, ince bej dikişlerle süslenmiş, tokalı siyah deri kordon ile sunuluyor.

Koleksiyonun bu yeni ürünü, bugüne dek krem rengi kadranlı çelik bir versiyondan oluşan Flagship Heritage koleksiyonunun yanı sıra, koleksiyonun, Longines marka elçisi Kate Winslet’ın katılımıyla kutlanan 60. yılı anısına
piyasaya sürülen sınırlı serisini tamamlıyor.

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER MÜCEVHER HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X