yoğun his alarmı: daughter

yoğun his alarmı: daughter
Yayın Tarihi: 3.04.2013 00:00:00

Dün akşam İKSV Salon’da, 2 saatlik sure aralığında, Londra’nın tüm hava şartlarına maruz kalmamızı sağlayan bir konser vardı: Daughter. 

Hepsi daha 20’lerinde olmasına rağmen hayatın düğmelerini teker teker çözmüş ve iliklememiz için sanki önümüze sermiş gibi bir naiflikteki bu üç insan, tüm sükunetleri ve utangaçlıkları ile, sahnede, içinde bulunduğumuz durumun vehametini kavramamızı sağladı; hepimiz acı çekiyoruz!

Gözlerine kadar uzanan kakülleri ve her şarkıdan sonra kopan alkışla daha çok utanan ve kırılganlaşan Elena Tonra, gitarını çello yayıyla her çalışında lenflerimizin çekilmesine sebep olan Igor Haefeli ve davulun her santimetre karesinden bir kalp atışı kopartan Remi Aguilella, Salon’un yarısından fazlası yabancı dinleyicisini Londra’nın yağmuruna, fırtınasına ve güneşine maruz bıraktı. 

Hala nefes alabilen, hala kanayabilen ve hala sevebilen insanları şanslı sayan bizler, evimizin yolunu bulmak için sarhoş olmayı ve ormanın derinliklerinde kaybolmayı göze alıyoruz. Gençliğimizi yad edip, bir daha asla o günlere dönemeyeceğimizi bildiğimizden mütevellit, Daughter’ın ardında bıraktığı ayak izlerini takip ediyoruz.

Ve, tabii ki, Salon’dan çıktığımızda yağmur yağmaya başlıyor.
Yazarın Son Yazıları
-EVLENİYORLAR!

-Uzun bir aradan sonra...

-İtalya 150. Kuruluş Yıldönümü Kutlaması

-Cengiz Abazoğlu "CA Deluxe 2011 Yaz Koleksiyonu" Defilesi

-Stephen Jones and the Accent of Fashion adlı şapka sergisi

-Slim Needs Parti

-İpanema 2011 Koleksiyonu Tanıtımı

-Temelde Çağdaş Sanat ve Nörobilim Sergisi


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-Merve Terim ve Ahmet Baran Çetin Düğün Töreni

-Ivana Sert Icon Store Açılışı

-Cengiz Abazoğlu "CA Deluxe 2011 Yaz Koleksiyonu" Defilesi

-MDG Yılbaşı Partisi

-Kim Demiş `Fast Food Zararlı` Diye!

-Kerem Kibar Nancy Kuyumcuyan düğünü

-Elif Cığızoğlu 2012 Kış Koleksiyonu Defilesi

-Swissotel`de Yeni Yıl Bazaar Kermesi çok renkliydi


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X