...ve sonsuza dek mutsuz yaşadılar.

...ve sonsuza dek mutsuz yaşadılar.
Yayın Tarihi: 25.06.2014 00:00:00

Zamanın birinde...

diye başlayan masalları, onlar gerçeklikten ne kadar uzaklaşsa da, hep kendi gerçekliğimize yaklaştırdık ve yakıştırdık. Küçüktük. Küçükken gerçekliğimizde 101 tane dalmaçyalı beslemek, deniz kızı olmak, ormanda hayvanlar tarafından büyütülmek, bir sarayda yaşamak vardı. Çünkü, küçüktük.

Annesi uzak tutmak için ne kadar etrafımızda daireler çizse de yine de yavru köpekleri kucağımıza almaktan korkmadık. El kadar ciğerlerimize atmosferin bütün oksijenini doldurup suyun dibinden yüzdük. Yere düşünce kanayan dizimizin kabuk bağlamasına fırsat vermeden yine ağaca tırmandık. Oyuncaklarımızdan prenslere yaraşır evler dizdik.

Bir zamanlar, küçüktük ve gerçeklerimiz, hayallerimizle renklendirdiğimiz kadar masalsıydı. Naifti. Zaman ve mekan, biz sınırlarını ne kadar geniş çizersek o kadar genişti. Sonsuzdu.

Sonra büyüdük.

New York`ta yaşayan animatif senaryo taslağı sanatçısı Jeff Hong da büyüdü ve birlikte büyüdüğü Disney karakterlerini gerçek dünyaya taşıyarak Unhappily Ever After projesini yarattı.. Tüm travmaları ve sıkıntılarıyla onları var olduğumuz dünyada yaşatmaya devam etti. Masalların renkli çizgilerini kabusla değil ve fakat gerçeğin sosyal, politik, çevresel ve ekonomik sonuçlarının karanlığıyla yüz yüze getirdi.

Dalmaçyalıların hepsi satılmak üzere kafeslere kapatıldı. Ariel, kirlenen deniz yüzünden karaya vurdu. Ormanlardan geriye tek bir yeşil yaprak kalmadı. Prensesler estetik ve uyuşturucu yüzünden aynalara küstü.

Biz kendi gerçekliğimizde büyürken onları zamanın ve mekanın sonsuzluğunda en naif halleriyle bıraktık.

Oysa hiçbiri sonsuza dek mutlu yaşamadı.
Yazarın Son Yazıları
-gönderenden alana hikayeler: postcards & beyond.

-sırlarını kendine saklayan yer: sundance.

-distopyalar da güzeldir: everything everything.

-alexander mcqueen: savage beauty ve londra`dan geriye kalanlar.

-unutmamak ile hatırlamak aynı şey midir?

-mogwai rakı masasında.

-olmadı -galaksiye- kaçarız.

-olmayan`a olan derin tutku.


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-belki biraz da morfin sülfat.

-anne, ben barbar mıyım?

-hayatı anlıyorum, sadece kabullenemiyorum.

-geçmişi özledikçe ensesine soğuk su tutanlar için, the xx

-coo design project: bence olur o iş.

-tatlıya bağla: hayallere çıkılan yolculuk.

-yoğun his alarmı: daughter

-...ve sonsuza dek mutsuz yaşadılar.


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X