...ve sonsuza dek mutsuz yaşadılar.

...ve sonsuza dek mutsuz yaşadılar.
Yayın Tarihi: 25.06.2014 00:00:00

Zamanın birinde...

diye başlayan masalları, onlar gerçeklikten ne kadar uzaklaşsa da, hep kendi gerçekliğimize yaklaştırdık ve yakıştırdık. Küçüktük. Küçükken gerçekliğimizde 101 tane dalmaçyalı beslemek, deniz kızı olmak, ormanda hayvanlar tarafından büyütülmek, bir sarayda yaşamak vardı. Çünkü, küçüktük.

Annesi uzak tutmak için ne kadar etrafımızda daireler çizse de yine de yavru köpekleri kucağımıza almaktan korkmadık. El kadar ciğerlerimize atmosferin bütün oksijenini doldurup suyun dibinden yüzdük. Yere düşünce kanayan dizimizin kabuk bağlamasına fırsat vermeden yine ağaca tırmandık. Oyuncaklarımızdan prenslere yaraşır evler dizdik.

Bir zamanlar, küçüktük ve gerçeklerimiz, hayallerimizle renklendirdiğimiz kadar masalsıydı. Naifti. Zaman ve mekan, biz sınırlarını ne kadar geniş çizersek o kadar genişti. Sonsuzdu.

Sonra büyüdük.

New York`ta yaşayan animatif senaryo taslağı sanatçısı Jeff Hong da büyüdü ve birlikte büyüdüğü Disney karakterlerini gerçek dünyaya taşıyarak Unhappily Ever After projesini yarattı.. Tüm travmaları ve sıkıntılarıyla onları var olduğumuz dünyada yaşatmaya devam etti. Masalların renkli çizgilerini kabusla değil ve fakat gerçeğin sosyal, politik, çevresel ve ekonomik sonuçlarının karanlığıyla yüz yüze getirdi.

Dalmaçyalıların hepsi satılmak üzere kafeslere kapatıldı. Ariel, kirlenen deniz yüzünden karaya vurdu. Ormanlardan geriye tek bir yeşil yaprak kalmadı. Prensesler estetik ve uyuşturucu yüzünden aynalara küstü.

Biz kendi gerçekliğimizde büyürken onları zamanın ve mekanın sonsuzluğunda en naif halleriyle bıraktık.

Oysa hiçbiri sonsuza dek mutlu yaşamadı.




Yazarın Son Yazıları
-EVLENİYORLAR!

-Uzun bir aradan sonra...

-İtalya 150. Kuruluş Yıldönümü Kutlaması

-Cengiz Abazoğlu "CA Deluxe 2011 Yaz Koleksiyonu" Defilesi

-Stephen Jones and the Accent of Fashion adlı şapka sergisi

-Slim Needs Parti

-İpanema 2011 Koleksiyonu Tanıtımı

-Temelde Çağdaş Sanat ve Nörobilim Sergisi


YAZARLAR



Yazarın En Çok Okunan Yazıları
-Merve Terim ve Ahmet Baran Çetin Düğün Töreni

-Ivana Sert Icon Store Açılışı

-Cengiz Abazoğlu "CA Deluxe 2011 Yaz Koleksiyonu" Defilesi

-MDG Yılbaşı Partisi

-Kim Demiş `Fast Food Zararlı` Diye!

-Kerem Kibar Nancy Kuyumcuyan düğünü

-Elif Cığızoğlu 2012 Kış Koleksiyonu Defilesi

-Swissotel`de Yeni Yıl Bazaar Kermesi çok renkliydi


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X