Jinekomasti ameliyatları Türkiye'de giderek artıyor

Jinekomasti ameliyatları Türkiye'de giderek artıyor
Yayın Tarihi: 28.12.2016 21:10:00
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek artan jinekomasti ameliyatları diğer adıyla erkeklerde meme küçültme operasyonu küçük bir cerrahi operasyonla çözüme kavuşuyor.

Günümüzde giderek yaygınlaşan erkeklerde meme büyümesi sorununa neden olan bir çok etken vardır. Bu etkenlerin başında ise aşırı kilo alınması, hormonal bozukluklar, yanlış beslenme, yanlış spor yapılması, vücut geliştirme ilaçları gelmektedir. Jinekomasti vücutta dengesiz bir görünüme neden olurken aynı zamanda kişinin psikolojisini de olumsuz olarak etkilemektedir.

Psikolojik etkileri çok büyük

Jinekomasti bir erkek hastalığı ve bu hastalık ülkemizdeki erkeklerin neredeyse %65 inde var... Sorunun çözümü oldukça basit fakat b konuda yeterli bilgiye sahip olunmaması hem sosyla hemde psikolojik açıdan büyük sorunlara neden olabilir. 

Jinekomastinin tek tedavi yöntemi ameliyat

Jinekomasti erkekte bir dafa oluştuğunda bunun tek tedavi yöntemi cerrahi operasyondur. Bölgedeki fayda yağ ve dokunun bu bölgeden uzaklaştırılması gerekir. Jinekomasti operasyonlarında yapılan işlem teknik olarak liposuctiondur. Bölgedeki yağ fazlalıklarını ve meme dokusu fazlalıklarını almak bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat sürüyor. Bu işlem sırasında mutlaka uyumanız gerekiyor. Ameliyatan sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Tek sıkıntınız belli bir süre korse kullanmanız olacaktır. Kimler jinekomasti ameliyatı olmalı

Ben jinekomastisi olan bütün erkekler için bu ameliyatı öneririm. Bu bir erkek için katlanılması zor bir durum ve özellikle gençlerde psikolojik problemler yaratıyor.

Jinekomasti ameliyatı sonrası

Bu büyüklük ve zorluk olarak küçük denebilecek bir ameliyat. Ağrılı bir ameliyat değil. Genellikle hastalar aynı gün taburcu olabiliyorlar ve 3–4 gün sonra işlerine dönebiliyorlar.
 

Op. Dr Teoman Doğan

http://www.teomandogan.com.tr
https://www.instagram.com/drteomandogan
Yazarın Son Yazıları
-Devlet Tiyatroları`na Çirkin Saldırı

-Mükemmel kaşlara kavuşmak ister misiniz?

-Şehir Tiyatroları Bize Sesleniyor

-Kapalıçarşı Antikaları!

-Horhor, antikacılar ve ben!

-İstanbul severler takip etsin!

-Çukurcuma Antikacıları

-Antika merakınız mı var?


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-Mükemmel kaşlara kavuşmak ister misiniz?

-Kapalıçarşı Antikaları!

-Horhor, antikacılar ve ben!

-Şu günlerin en iyi sergileri

-Çukurcuma Antikacıları

-Düğün hazırlığı için öneriler

-`Momiji Dolls` favori hediyeniz olabilir

-Gelin parfümü hangisi olmalı?


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X