Yeni hava bükücü Tempescope

Yeni hava bükücü Tempescope
Yayın Tarihi: 11.06.2015 00:00:00

Ertesi gün havanın nasıl olacağını, aynı hava koşullarını kendi içinde oluşturarak size gösteren bir kutuya sahip olmak ister miydiniz?

Hali hazırda havanın durumuna göre size sinyal verebilen Philips Hue ampulu, IFTTT( If this than that) uygulaması ile birlesince fiziki dünyayı da bir oyun gibi kontrol etmeyi başarıyorsunuz. Dışaridaki hava degişince farklı renkte yanarak size sinyal veren, dinlediğiniz müzik türüne göre ışığın rengini değiştirerek hayatınıza biraz renk katmanın, biraz rutinlikten çıkmanın çok daha faydalı ve eglenceli olacağı kesin.

İşte Tempescope da minik bir girişim olmasına rağmen oldukça ilgi çekici.

 

Tempescope nasıl çalışıyor? Öncelikle saydam bir kutudan bahsediyoruz. Bu saydam kutu, kablosuz internet bağlantısı yardımı ile havanın durumunu öğrenip, yağmurlu ise saydam kutunuzun içinde yağmur yağdırıyor, bulutlu ise bulut oluşturuyor. Tasarımı ve yarattığı ortam açısından ürün oldukça sahip olunası ve eğlenceli görünüyor.

Tasarımın sahibi, cihazı kendisi yapmak isteyenler için de detaylarını web sitesinden cömertçe paylaşmış.

Edinmek isteyenler içinse bu yıl satışa çıkarılması planlanmakta.

Tanıtım videosu için tık tık.. 

 Kaynak
Yazarın Son Yazıları

YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X