Yaz estetiğinde moda

Bu yaz estetik yaptırmak isteyenler estetik koçu Dr. Alp Mamak`a kulak vermeli...

 

 

Yaz estetiğinde moda
Yayın Tarihi: 30.06.2010 13:04:00

Yaz yaklaştıkça güzelleşmek için estetik operasyon yaptıranlar��n sayısı artıyor.
Deniz mevsimine özellikle selülitten arınma, liposuction, karın germe, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları hepimizin ilgi odağı haline geldi. Bu yaz estetik planınız varsa estetik koçu Dr. Alp Mamak’ı dinlemeden ameliyat masasına yatmayn!

Yaz Aylarında Liposuction

Kış aylarında işlerin ve alınan eğitimlerin yoğunluğundan dolayı estetik operasyonlara zaman bulamayan kadınlar  özellikle yaz aylarında operasyonlara büyük bir ilgi gösteriyor. Yaz mevsiminde özellikle güneş görecek bölgelere hiçbir tıbbi müdahale önerilmemekte. En yoğun ilgi ise fazla kilolardan şikayet eden bayanlardan liposuction’a geliyor. Liposuction ameliyatından sonra denize girmek için en az 2 hafta geçmesi gerekmekte. Mamak'a göre tatile çıkmadan önce bu operasyonu yaptırmak isteyenlerin en az 4 hafta önce işlemlere başlaması gerek. Karın germe ve meme operasyonları ise bunu takip eden diğer operasyonlar.

Ameliyata girmeden önce mutlaka anestezi yaptırın

Estetik operasyonlarda amaç, kişiye rahatsızlık veren etkenlerden uzaklaştırıp onun mutlu olmasını sağlamaktır. Ancak her ameliyat gibi estetik operasyonlarında bir riski vardır ki bu operasyonlar da amaç daha güzele ulaşmak olduğu için de estetik operasyon risklerini en aza indirmek hedeftir. İlk riski hastaya verilecek anestezi türü belirler. Bu amaçla, öncelikle hastamızın genel durumu incelenerek ardından verilecek anestezi türü belirlenmiş olarak yapılacak özel testlerle bu riskler en aza indirilmiş olur. Estetik ameliyatın kendisinde ve sonrasında oluşabilecek bazı risklerde cerrahiye bağlı ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilmektedir.
Yapılacak cerrahi işlemin türü, yaklaşık süresi, iyileşme süreci ve riskler ameliyat öncesi hastaya ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X