Yahoo'da Skandal Büyüyor

Eylül ayında yaptığı açıklamayla 500 milyon hesabın bilgilerinin çalındığını itiraf eden Yahoo, yeni bir skandalı daha açıkladı.

 

Yahoo'da Skandal Büyüyor
Yayın Tarihi: 15.12.2016 02:44:00
Yahoo‘nun başı son zamanlarda dertten kurtulmuyor. Eylül ayında yaptığı açıklamayla 500 milyon hesabın bilgilerinin çalındığını itiraf eden Yahoo, yeni bir skandalı daha açıkladı.

Eylül ayında yaşanan olayla bağımsız olarak yapılan bir saldırıyla yeni verilerin çalındığı ve 1 milyar kişinin bilgilerinin ele geçirildiği belirtiliyor. Bu durumda toplamda 1,5 milyar hesabın kötü niyetli kişilerin eline geçmiş olduğunu söylemek mümkün. Yahoo, kullanıcıların şifrelerini değiştirmelerini ve bu şifreyi kullandıkları diğer platformlarda da değişiklik yapmalarını istiyor. Öte yandan Yahoo’yu satın almak için harekete geçen Verizon da durumdan rahatsız. Bilgilerin çalınmasının açıklanmasının ardından Verizon, Yahoo’dan 1 milyar dolarlık bir indirim talep etti. Zora giren satın alımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X