Woolmark Prize Mezunlarından Örgü Örmeyi Öğrenin!

El yapımı, doğal ve çevre dostu ürünler ile rahatlamak için daha iyi bir zaman olamazdı. İnsanlar evde daha çok vakit geçirmeye başladıkça yeni hobiler keşfediyorlar hatta daha geleneksel olanlar tekrardan gün yüzüne çıkıyor.

 

 

Woolmark Prize Mezunlarından Örgü Örmeyi Öğrenin!
Yayın Tarihi: 12.06.2020 12:14:00
The Woolmark Company, dünyanın önde gelen moda etkinliklerinden Woolmark Prize mezunu beş modacı ile bir dizi özel örgü, kroşe ve dikiş dersleri yayınlamaları için anlaştı. Evinizin konforunda yaratabileceğiniz bu tasarımlardan en çok ilginizi çekeni izleyebilirsiniz.
 
KYE ile kendi şapkanızı örün
 
İnovatif ve göz alıcı tasarımları ile bilinen Seul merkezli moda tasarımcısı KYE size hem eğlenceli, hem komik tasarımlar yapmayı gösterecek. Retro tarzda bir şapka yapmanız için tasarımcı Kathleen Kye size yol gösterecek. Kye ‘Hem çok kolay, hem de böyle kişisel bir projeye başlamak için zamanı’ diyor. Ayrıca daha kişisel hale getirmek için dilerseniz baş harflerinizi de yazdırabilirsiniz.
 
Strateas Carlucci ile kendi atkınızı örebilirsiniz
 
Melbourne merkezli Strateas Carlucci’nin Merino yünü ile ilişkisi uzun yıllara dayanıyor. Piton görünümlü atkınıza istediğiniz gibi şekil verebileceksiniz. 4.3 metrelik bu süper uzun Merino atkısı sosyal mesafeler için de ideal!
 
CMMN SWDN ile kendi alışveriş çantanızı tasarlayın
 
Tek kullanımlık plastiklerin kullanımının yasaklanması yaygınlaşıyor. İsveçli tasarımcı CMMN SWDN da Merino yününden yapılma çevre dostu ve doğal çanta yapmanın yolunu gösterecek.
 
Bakir ve Hedlund isimli marka kurucuları ‘Tasarımcılar olarak daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına evrimleşmemiz gerekiyor. Woolmark’ın örgü serisi için tek kullanımlık olmayan bir alışveriş çantası tasarlamak istedik. Çantayı evinizde kolayca, 100% merino yünü ile tasarlayabilirsiniz’ diye konuştu.
 
ÖRMEK SAĞLIĞA İYİ GELİR
 
Örgü örmenin bir çeşit terapi olduğunu söylerler. Meditatif ve sakinleştirici bir tarafı olan örmenin akıl sağlığına iyi geldiği söyleniyor. Harvard Tıp Fakültesi’nin yürüttüğü bir araştırmaya göre örgü sevenlerin kalp atışlarının çok daha düzenli ve yavaş olduğu ortaya koyuldu.
 
Cardiff Üniversitesi’nin araştırmasına göre de örgü örmenin psikolojik ve sosyal yararları olduğuna dikkat çekildi. Yumuşak Merino yününün kullanımını da sizi daha da huzurlu ve rahat hissettirecek.
 
i-am-chen kendi şapkanızı yaratın
 
Yarı kasket, yarı bone gibi olan i-am-chen şapkaları modern ama aynı zamanda Bauhaus dönemini anımsatıyor.  100% ultra ince merino yününden yapılan bu şapkalar tasarımcı Zhi Chen tarafından anlatılıyor.
 
 
Teatum Jones ile kendi yastığınızı yapın!
 
Londralı kadın giyim markası Teatum Jones tasarımlarında hep insan hikayelerine de yer veriyor. Adım adım yönlendirmelerini takip ederseniz kendinizi yansıtan Teatum Jones tasarımı bir yastık yaratabilirsiniz.  
 
Tasarımcı ikili Catherine Teatum and Rob Jones ise kullandıkları hiçbir şeyin atılabilir olmamasına dikkat ettiklerini ve bunun mesleklerinin ve misyonlarının bir parçası olduğunu söylüyor.
 
Tüm örgü desenlerine buradan ulaşabilirsiniz.
 
 
HAZIR OL ve ÖRMEYE BAŞLA! 
 
The Woolmark Company aynı zamanda ünlü tekstil sanatçısı Natalie Miller ile de anlaşarak online bir ders hazırladı. Bir duvar süsü örgüsünün nasıl tasarlanabileceğini anlatan ders size başlangıç detaylarının hepsini anlatacak ve gerisi size kalmış!
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X